Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

Pestrá rubrika věnovaná například vzdělávání v logistice, cestovním ruchu či gastronomii.

O tom, jaké jsou novinky a trendy ve vzdělávání různých profesí se dočtete v článcích renomovaných českých a slovenských vzdělávacích společností.

Více...

TEXT MINING VÁM POMŮŽE ZÍSKAT UŽITEČNÉ INFORMACE Z TEXTU

Žijeme obklopeni elektronickými daty, která díky jejich objemu, rychlosti vytváření a různorodosti můžeme považovat za velká. Elektronická data ukrývají užitečnou informaci. Abychom ji mohli efektivně využít při rozhodování, je třeba ji cíleně z dat vytěžit. Dataminingové postupy používané k vytěžení užitečných informací z dat v databázích a datových souborech jsou již poměrně standardizované. Velké rezervy ale dosud máme při vytěžování informací z nestrukturovaných elektronických dat. Ta představují textové dokumenty, zvukové záznamy, obrázky a videa.

 ACREA CR, spol. s r.o., 15.09.2016, 8:52

Maturita přes internet - a proč ne?

Máte rádi svobodu? Chcete si svůj čas a život organizovat po svém? Chtete se stát součástí úspěšného e-learningového projektu? Studujte s námi. Škola SPEKTRUM nabízí moderní přístup ke studiu a naši maturanti dosahují ve státních maturitách úspěšnost přes 90%.

 Střední škola ekonomicko-podnikatelská SPEKTRUM Mladá Boleslav, 08.07.2016, 10:29

Šílení střelci, vandalismus a krádeže byly tématem konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2016

Konference byla volným pokračováním a navázáním na úspěšný projekt z roku 2015, který se setkal s mimořádným zájmem odborné veřejnosti, především z řad ředitelů škol všech stupňů. Cílem této konference bylo další rozšíření znalostí a seznámení zástupců škol a jejich zřizovatelů, pracovníků státní správy a samosprávy (kraje, města, obce) s možnostmi financování, normami, ale i technickými možnostmi a podmínkami při komplexním zabezpečení školských zařízení s ohledem na maximální možnou ochranu žáků, pedagogů i návštěvníků škol nejen před útoky tzv. šílených střelců, ale i před vandalismem nebo krádežemi. Tento cíl byl beze zbytku naplněn!

 MASCOTTE s.r.o., 03.06.2016, 11:35

Rekvalifikační kurz Lektor dalšího vzdělávání včetně autorizované zkoušky 11.4. - 27.5.2016

Chcete obdržet celostátně uznávané osvědčení o profesní kvalifikaci „Lektor dalšího vzdělávání“ (akreditováno MŠMT), aniž byste trávili několik let ve školních lavicích? Rekvalifikační kurz je určen všem, kteří chtějí získat znalosti, schopnosti a dovednosti pro práci lektora dalšího vzdělávání. Je vhodný pro manažery a vedoucí pracovníky, interní školitele ve firmách, pro osoby, které se již vzdělávací či poradenskou činností zabývají a také pro všechny ty, kteří chtějí předat své znalosti ostatním, ale nemají potřebnou odvahu, profesní kompetence a zkušenosti. V kurzu získáte potřebné pedagogické a prezentační dovednosti, seznámíte se s aktuálními didaktickými metodami výuky a naučíte se interaktivní formou řešit vzdělávací potřeby svých klientů.

 Středisko vzdělávání s.r.o., 06.04.2016, 13:19

​Řízení rizik v logistice začíná jejich poznáním

S velkým úspěchem a za obrovského zájmu pozvaných se v polovině února v jihomoravské Třešti uskutečnila odborná konference zaměřená na risk management v logistice. Konferenci společně uspořádaly pojišťovací společnost SATUM a vzdělávací společnost RELIANT. Konferenční sál Zámeckého hotelu v Třešti byl zcela zaplněn představiteli firem i logistickými odborníky z praxe a akademické sféry, kteří vyslechli řadu zajímavých i inspirativních přednášek a společně jednali o aktuálních rizicích v logistice a dopravě. Hlavním řečníkem konference byl Joel Sutherland, výkonný ředitel Supply Chain Management Institute na univerzitě v americkém San Diegu.

 Reliant s.r.o., 23.02.2016, 0:54

Výzva jménem obchodní jednání – v angličtině

Chystáte se expandovat na nový trh nebo hledáte zahraničního partnera, se kterým byste mohli spolupracovat? V tom případě potřebujete detailní znalost trhu, na který se chystáte vstoupit z hlediska konkurence, tržního potenciálu, legislativy, regulace, a nejen to. Potřebuje znalost jazyka, kterým budete se svým zahraničním protějškem hovořit a také znalost jistých nepsaných pravidel, která se v obchodním styku s danou zemí dodržují.

 Jazyková škola PRESTO, 13.11.2015, 11:18

Kybernetická bezpečnost a ALEFí aktivity

O zákonu č. 181/2014 Sb., zákonu o kybernetické bezpečnosti (dále jen „ZKB“), je slyšet ze všech stran. Kdo hledá informace k tomuto tématu, má možnost navštívit celou řadu konferencí nebo seminářů. Bohužel celá řada přednášek je vedena snahou ohromit auditorium bezpečnostními hrozbami nebo zranitelnostmi bez receptu, jak postupovat, nebo je směrována do produktových prezentací nejrůznějších technických nástrojů bez reálných souvislostí, zda jsou nebo nejsou potřeba.

 ALEF NULA, a.s., 05.08.2015, 14:41

Konference o předškolním vzdělávání Školky zážitkem v Praze 4. 6. 2015

Cílem konference s mezinárodní účastí je na základě mezinárodních zkušeností a příkladů dobré praxe ukázat, že zážitková pedagogika má význam i v předškolním věku. Že je důležitým faktorem při vývoji zdravé osobnosti poskytnout dítěti osobnostní rozvoj a to formou hry především. Dále chceme představit aktuální trendy v předškolním vzdělávání a otevřít debatu o důležitosti prožívání dětí v předškolním věku a učení se zkušeností. Diskutovat přijdou odborníci, kteří mají o předškolní výchově…

 Prázdninová škola Lipnice, 12.05.2015, 12:19

6. ROČNÍK EQUAL PAY DAY – ŽENY SOBĚ JE ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI

53 úspěšných žen v roli mentorek, 2011 registrací, energie, sdílení, setkávání, zábava. Takto by se dala krátce popsat sobotní část již 6. ročníku akce Equal Pay Day – Ženy sobě, který probíhal 17. a 18. dubna v Clarion Congress Hotel Prague. Akce, která se koná především z toho důvodu, že ženy mají o 22% nižší plat než muži, je úspěšně za námi. „V letošním roce pro mě bylo velmi milým překvapením to, jak kvalitně se účastnice konference  připravily, jak kvalifikované dotazy kladly a…

 Business & Professional Women Praha II, 24.04.2015, 14:44

Změřte si jazyk na veletrhu LINGUA SHOW

NEPROPÁSNĚTE PŘÍLEŽITOST!!! Zveme Vás na mezinárodní veletrh pracovních příležitostí JOBS EXPO a mezinárodní veletrh jazykového vzdělávání LINGUA SHOW. Dvojice užitečných veletrhů pro vzdělávání a profesní kariéru se uskuteční 12. – 13. 3. 2015 v Průmyslovém paláci na Výstavišti Praha Holešovice. Nabízíme 36 000 volných pracovních míst v ČR a více než 2 miliony v Evropě. Přípravu na pohovor, celoživotní vzdělávání, bezplatné jazykové testování. Vstup je na oba veletrhy ZDARMA. Pokud vám…

 INCHEBA EXPO PRAHA spol. s r.o., 05.03.2015, 17:06