Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

ŽENY SOBĚ aneb 7. ročník akce o ženách a pro ženy

Pracujete na svojí kariéře? Zajímají vás příběhy úspěšných? Věnujete čas osobnímu rozvoji? Pak by jste měli navštívit v pořadí již sedmý ročník akce ŽENY SOBĚ.

 Business & Professional Women CR, 11.11.2015, 0:05

Jana Brabcová: (Ne)kvalita ve vzdělávání dospělých

Stále citované slovo (ne)kvalita nabývá ve spojení se vzděláváním dospělých občas příchuť beznaděje, zejména v souvislosti s veřejnými výběrovými řízeními, někdy se stává účelovým bičem na vzdělávací instituci, kterou se personální manažer rozhodl vyměnit a nahradit vlastní, a jindy slýchám povzdechnutí, že vlastně nikdo pořádně neví, jak ji popsat a vyžadovat. Pojďme se podívat na některé aspekty, které v České republice ovlivňují naše pojetí a vnímání kvality či nekvality.

 Fond dalšího vzdělávání, 09.11.2015, 16:03

Řeší váš personální software komplexně i vzdělávání?

Personální software s úspěchem používá dnes snad již každá střední a velká firma. Základní personální procesy, mzdy a platy, popisy pracovních míst, výběrová řízení, hodnocení a motivace zaměstnanců, zdravotní prohlídky, docházkový systém či závodní stravování řeší snad každý dostupný software. Kvalitně zpracovaný a komplexní modul vzdělávání a rozvoje zaměstnanců však není snadné najít.

 Education, s.r.o., 05.11.2015, 23:14

Úřad práce ČR povede Kateřina Sadílková

Pro klientský přístup, ještě užší spolupráce a efektivní komunikace s partnery v regionech, cílená volba služeb pro konkrétní zaměstnavatele nebo zajištění bezpečnosti jednotlivých pracovišť. To jsou jen některé oblasti, na které se chce zaměřit nová generální ředitelka Úřadu práce ČR Kateřina Sadílková. V uplynulých měsících prošla řádným výběrovým řízením, ve kterém nakonec zvítězila. Do funkce ji jmenoval státní tajemník Ministerstva práce a sociálních věcí Petr Smrček.

 Education, s.r.o., 05.11.2015, 12:38

Jak se správnou posádkou vplout do moře inovací

Chystáte se prosadit změny ve firmě nebo v jednotlivých odděleních? Plánujete rekonstrukci či strukturalizaci? Dochází ke změnám v organizační struktuře firmy? Měníte pracovní agendu a letité procesy? Připravujete výměnu produktů? Inovujete? Co přiměje firmy, aby se změnily? Některé firmy samozřejmě ke změnám nepřiměje nic. Jiné firmy si uvědomí, že změny okolo jsou stále více viditelné, rychlejší a – přiznejme si to – do jisté míry život firmy ohrožující. Řečeno rétorikou bulvárních deníků, na firmy se řítí více změn, než jich bylo za poslední desetiletí.

 1. VOX a.s., 04.11.2015, 14:57

Co je Age Management a proč je tak aktuální?

Age management můžeme vymezit jako způsob řízení s ohledem na věk zaměstnanců, který zohledňuje průběh životních fází člověka na pracovišti a přihlíží k jeho měnícím se zdrojům (zdraví, kompetence, ale i hodnoty, postoje a motivace). V popředí tohoto konceptu stojí tedy člověk a změny, kterými prochází v průběhu svého pracovního života.

 Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR, z.s., 02.11.2015, 0:02

Chybovat je lidské, ale jak často si to můžete dovolit při prezentování?

​O tom, jak správně prezentovat, se můžeme dočíst nebo shlédnout na internetu v dnešní době opravdu požehnaně. Přesto stále existuje mnoho přednášek a prezentací, které nás vůbec nebaví. Je patrné, že autor se zřejmě připravoval na poslední chvíli, snímky zobrazují miniaturní grafy, které nejsou vidět ani z první řady nebo obsahují příliš mnoho textu, který by lehce nahradil obrázek nebo symbol. Navíc je prezentující čte a to už je opravdu "nuda z Brna".

 Dům zahraniční spolupráce, 27.10.2015, 15:24

Online test Vzdělávání a dovednosti online je již dostupný!

Test Vzdělávání a dovednosti online je hodnoticí nástroj určený k získání individuálních výsledků každého jednotlivého účastníka testu. Tyto výsledky jsou provázány s výsledky mezinárodního výzkumu dovedností dospělých organizovaného OECD (PIAAC) v oblasti čtenářské a matematické gramotnosti a v oblasti řešení problémů v prostředí informačních technologií. Veškeré výsledky jsou srovnatelné s měřeními, která se používají v testech PIAAC, a lze je porovnávat s národními i mezinárodními výsledky zemí, které se do výzkumu zapojily. Hodnocení navíc zahrnuje měření nekognitivních schopností, jako je užívání dovedností, kariérní zájmy, pocit pohody a zdraví a interpersonální a personální dovednosti.

 Dům zahraniční spolupráce, 26.10.2015, 23:17