Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

Co je a není koučink - 7 největších mýtů

Koučink se stal velmi populárním a stále užívanější výrazem, pokud se diskutuje o moderních metodách osobního a profesního rozvoje. Jako vše moderní i výraz koučink používáme a ne vždy si dokážeme jasně představit, co se pod ním skrývá. Často je zahalen do jakéhosi mystična - někdy se koučinkem označuje individuální poradenství, někdy také některé formy psychoterapie. Jak je to ale doopravdy?

 NeuroLeadership s.r.o., 04.01.2016, 11:34

Náš image je výpovědí i o naší spiritualitě

Spiritual Image vlastně provádění osobnostního rozvoje jedince skrze jeho oblečení a doplňky, včetně líčení. Spiritualita je umění proměny. Neměli bychom svůj život přitesávat podle předem určené formy. Není třeba mít pevný plán či řád. Spiritualita je duchovnost. Pevný řád máme - v sobě – jen ho neznáme, případně ho odmítáme (z nějakých mnohdy neznámých či převzatých důvodů)…ač mám kudrnaté vlasy, toužím po rovných. Jít svému vnitřnímu řádu naproti tak, aby se objevil i navenek. Spíše se…

 Pei Academy, 22.12.2015, 16:54

PF 2016

Portál kurzů, konferencí, studií a hotelů Edumenu.cz děkuje za přízeň ve stávajícím roce a přeje úspěšný nový rok 2016!

 Education, s.r.o., 21.12.2015, 22:58

KOOPOLIS: Analýza skupin na trhu práce a další informace v nové publikaci ke stažení

Publikace shrnuje hlavní závěry projektu Kooperace, který byl realizován v Fondem dalšího vzdělávání v letech 2013–2015. Hlavním cílem projektu bylo komplexně zanalyzovat systém dalšího profesního vzdělávání v ČR a položit základy znalostního managementu v této oblasti vytvořením znalostní báze Koopolis. V publikace naleznete jak představení hlavních výstupů, kterými jsou platforma Koopolis a analýza systému DPV v České republice, tak stručné shrnutí analýz věnovaných různým skupinám na trhu práce.

 Fond dalšího vzdělávání, 15.12.2015, 11:07

​CO ČÍST: Jak lépe naložit s časem. 50 doporučení pro ty, jejichž čas je vzácný

Máte pocit, že den by měl mít alespoň 25 hodin? Rádi byste v daném čase dosáhli více? Pomůže vám tato praktická příručka plná užitečných metod, technik a tipů, jak lépe využívat svůj čas. Knížka je určena všem, kteří nejsou spokojeni s tím, jak se svým časem nakládají a snaží se omezit jeho plýtvání.

 Grada Publishing, a.s., 15.12.2015, 11:01

Vyznáte se v dalším vzdělávání? Mapa DV vám může pomoci

​Mapa dalšího vzdělávání prezentuje prostor veřejně podporovaného dalšího vzdělávání v ČR s jeho nejdůležitějšími aktéry a nástroji. Mapa pomůže těm, kdo hledají odpovědi na následující otázky: Které klíčové nástroje veřejné podpory dalšího vzdělávání existují v ČR a na evropské úrovni? Pro koho jsou určeny, co umožňují? Jak jsou jednotlivé nástroje navzájem propojeny? Které instituce nástroj spravují nebo jinak ovlivňují?

 Fond dalšího vzdělávání, 09.12.2015, 22:34

Výsledky projektu Pospolu ukazují, kudy vede cesta spolupráce škol a firem

Stáže učitelů odborných škol v délce alespoň 6 dnů ročně, minimálně 12 týdnů odborného výcviku pro žáky oborů s výučním listem v reálném nebo modelovém pracovním prostředí firem, možnost realizovat praktickou část závěrečných zkoušek ve firemním prostředí – to jsou jen tři příklady rozsáhlého souboru doporučených opatření, na nichž se shodli odborníci a zaměstnavatelé. Během téměř tříletého projektu Pospolu je v praxi ověřila síť 38 škol a 115 aktivních zaměstnavatelů, firem i dalších subjektů.

 Education, s.r.o., 09.12.2015, 22:30

Vychází nové číslo časopisu ProfiHR

Čtěte časopis ProfiHR a budete kvalifikovaně informováni o trendech a současném dění v HR managementu. Dozvíte se, jaké jsou zahraniční trendy a fenomény, manažerské nástroje, případové studie a inspirativní know-how pro vedoucí pracovníky v oblasti řízení lidí.

 A 11 s.r.o., 30.11.2015, 16:21

Jana Brabcová: Co je na tom kurzu tak drahé?

Mnohý z objednavatelů profesních kurzů, ať už je to podnikový manažer lidských zdrojů či pracovník úřadu práce, se čas od času dostane do situace, že svému nadřízenému musí vysvětlit rozdíly v cenách podobně vyhlížejících kurzů různých institucí.

 Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR, z.s., 27.11.2015, 10:31