Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

 Business Institut EDU a.s., 04.02.2019, 14:36

Studium manažerských programů k nám původně přišlo z USA jakožto vítaná protiváha někdy vyloženě teoreticky koncipovaných studií na státních vysokých školách. Co vede stále více zájemců k tomu, aby se hlásili do ročních MBA programů?

MBA programy se vyznačují několika charakteristikami: na kvalitní škole poskytující MBA programy (tedy Master of Business Administration) najdete namísto teoretiků vynikající lektory s vlastní bohatou praxí, kteří vám předají své ověřené know how. To je jeden z důležitých ukazatelů. Ten druhý hlavní je koncepce výuky jako taková, která se zaměřuje na přínos do praxe. Do MBA nastupují zpravidla lidé, kteří již za sebou mají i jiné školy, ale především zkušenosti a přejí se posunout se dál v oboru, ve kterém působí. Chtějí prohloubit své znalosti a být tak o krok napřed před konkurenty,

Absolventi MBA získají vyšší platy či přímo postup na kariérním žebříčku

V mnoha průzkumech jak vlastních od MBA škol, tak od agentur zaměřujících se na průzkumy jasně vyplynulo, že MBA studium přináší zcela hmatatelné výhody: absolventi dosáhli zvýšení platu, nebo kariérního postupu, v mnoha případech obojího. A investice do studia se jim vrátila již v prvních několika letech po ukončení programu. 85 % absolventů Business Institutu potvrzuje návratnost investic již do dvou let.

„MBA pro mě byla poměrně jasná volba, protože v sobě zahrnuje potřeby trhu: praktické poznatky, aktuální know how, informace potřebné pro úspěšný rozjezd vlastního podnikání. Pro Business Institut jsem se rozhodl především na základě kvality lektorského týmu, přístupu vedení školy a také referencí. Z pečlivě získaných informací mi vyšlo, že MBA program Real Estate patří na Business Institutu k nejlepším na trhu,“ uvedl v rozhovoru olympionik Ing. Vítězslav Gebas.

Business Institut nabízí programy i zcela vedené online formou

„Patříme mezi jedny z největších a nejprestižnějších škol tohoto typu v České republice a od doby svého vzniku naším studiem úspěšně prošlo již přes 1100 absolventů. Boříme zajetá pravidla, že by student musel prosedět x hodin ve školních lavicích. Naopak, nejde o to někde sedět a poslouchat převykládanou teorii z knih. Nabízíme i zcela online studium, kterému se můžete věnovat odkudkoliv a kdykoliv. Také proto si nás vybírají ti nejvytíženější manažeři. Pro naši maximální vstřícnost ke studentům, výborné odborníky a ověřené know how, ale také pro velkou nabídku oborů – máte u nás na výběr z 18 MBA programů,vysvětluje ředitelka pro studium na Business Institutu Ing. et Ing. Soňa Španielová, Ph.D., MBA.

Nový cyklus manažerského studia začíná na této škole v březnu. Na kvalitu Business Institutu se spolehly již desítky vyhlášených firem i institucí, jako ČEZ, Česká televize, Bosch, Tesco, Fakultní nemocnice Olomouc nebo například Honeywell. Do programů se však hlásí i jednotlivci z řad ředitelů, manažerů a majitelů vlastních firem, jejichž reference si můžete přečíst zde.

Kromě toho, že vám studium přinese díky nabytému know-how zvýšení platu a kariérní postup, funguje také jako skvělý networking, protože v průběhu 12 až 14 měsíců trvajícího studia získáte mnoho cenných kontaktů na ty nejlepší odborníky. Můžete navštěvovat také tematické přednášky, získáte přístup do online knihovny BOOKPORT s více než 4200 tituly a v neposlední řadě můžete využít toho, že Business Institut spolupracuje s headhuntery, kteří pomáhají absolventům najít lukrativnější pracovní pozice.

Přihlásit ke studiu se můžete online, nezávazně, a školné je možné uhradit v několika splátkách. Na stránkách Business Institutu jsme si ověřili, že vyplnění přihlášky opravdu nezabere více než dvě minuty vašeho času.