Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

 ONYX engineering, spol. s r.o., 23.04.2012, 13:42

IanusJedna z možných modelových situací žen středního věku: zaměstnavatel propouští a ženy této věkové skupiny jsou podle zažitých genderových a sociálních stereotypů jedny z prvních, které se octnou na úřadě práce. Děti už odrostly, žena je vděčná za práci a organizačně schopná, vyškolená „domácím time managementem“. Ochotná se rekvalifikovat, učit se pomocí e-learningu, sebevzdělávat se. Obvykle má ale nedostatek sebevědomí a obavu z budoucnosti, i když práci shání, kde se dál. Čas plyne, pracovní situace se nelepší, jen se na ni nabalují další negativní sociální a psychologické důsledky.

A právě v této situaci přichází projekt, který ženám středního věku nabízí možnost z bludného kruhu vystoupit a vzít situaci do vlastních rukou.

Ukážeme Vám, jak na to“ je projekt financovaný z ESF, k jehož realizaci se spojily olomoucká firma ONYX engineering a neziskové organizace OLIVY, o.s. Olomouc a Okresní hospodářská komora Jeseník. Cílem dvouletého projektu je nabídnout komplexní program na podporu zahájení a rozvoje samostatné výdělečné činnosti.

Právě zahájený projekt „Ukážeme Vám, jak na to“ chce být podrobným a laskavým průvodcem ženám středního věku na cestě k vlastnímu podnikání. Motivací ke vstupu do projektu budou videopříběhy úspěšných podnikatelů. 100 žen naučíme v rámci tříměsíčních prezenčních a e-learningových kursů, jak dobře naplánovat, založit a realizovat vlastní podnikatelský záměr. A také jak firmu udržet, jak komunikovat s klienty, jak dobře obchodovat a jak si vést veškerou potřebnou administrativu. Zároveň kontaktujeme podnikatele z Olomouckého kraje, kteří dvacet vybraných zájemkyň – svých menteé provedou „kuchyní“ svých firem a v rámci mentoringu je seznámí se vším, co budou při podnikání v konkrétním oboru potřebovat. Na webových stránkách projektu bude k dispozici interaktivní nápadník profesí a autotest, v němž si mohou ženy ověřit své předpoklady pro určitý typ práce. Zázemí pro pocit jistoty a bezpečí vytvoří tři zavedená rodinná centra v Olomouci a v Jeseníku, která poskytnou prostor pro konzultace, školení i poradenství a přístup k internetu.

Pokud Vás zajímají podrobnosti projektu, kontaktujte nás na e-mailové adrese projekty@onyx.cz nebo na naší zákaznické lince 844 114 814.

Aktuální projekt je výslednicí mnoha předchozích úspěšných realizací firmy ONYX engineering v oblasti aktivní politiky zaměstnanosti, mimo jiné i ve skupině pracovně znevýhodných žen. Například projekt „Zkušenost plus“ ukázal, jak vítaným socializačním prvkem může být školení ve skupině lidí středního věku a možnost rekvalifikace. Projekt „Nechci sedět doma“ nabídl klidný přestup z režimu rodičovské dovolené do režimu pracující ženy, to vše s plnou přítomností dětí v projektu. Desítky kursů a rekvalifikací, stovky účastníků, tisíce hodin při školení nových dovedností – to vše vede logicky k hledání dalších způsobů, jak prohloubit úspěšné působení firmy ONYX engineering na poli celoživotního vzdělávání.