Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

 Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s., 27.06.2012, 15:04

Studium letecké dopravy dává jistotu uplatnění Letecká doprava patří k nejdynamičtěji se rozvíjejícím sektorům služeb. Je považována za nejbezpečnější, nejpohodlnější a nejrychlejší způsob dopravy osob a stala nepostradatelnou pro přepravu různých druhů zboží. Bakalářské i magisterské studium služeb a managementu letecké dopravy v cestovním ruchu nabízí Vysoká škola obchodní v Praze. Zájem cestujících o leteckou dopravu podle dat letecké asociace IATA loni meziročně stoupl o téměř šest procent. V České republice se loni prodaly letenky síťových dopravců za 9,6 miliardy korun, což je o šest procent více než v roce 2010. Letiště Praha v roce 2011 odbavilo 11,8 milionů cestujících a bylo oceněno jako nejvíce se rozvíjející letiště světa.

Perspektivní studijní obory

„Naše studijní obory Služby letecké dopravy v cestovním ruchu a Management leteckých podniků umožňují zapojení absolventů do praxe v oblasti leteckých a letových provozních služeb v ČR i zahraničí i u poskytovatelů služeb v cestovním ruchu,“ říká docent Jindřich Ploch, vedoucí katedry letecké dopravy VŠO v Praze, a pokračuje: „Uplatnění však najdou také v provozních službách na letištích, v handlingových společnostech, v cestovním ruchu a v hotelových službách nebo ve státních i mezinárodních orgánech zaměřených na leteckou dopravu. VŠO vychází z pozitivních prognóz letecké dopravy jako významné součásti cestovního ruchu. Jen v rámci Evropské unie se do roku 2025 očekává zdvojnásobení pohybu letadel na evropském nebi.

Důraz je kladen na propojení s praxí

Kvalita studijního oboru na VŠO je přísně sledována Asociací leteckých provozovatelů ČR. Katedra má také aktivní podporu podniků a institucí českého civilního letectví, jako je například Úřad civilního letectví ČR nebo Řízení letového provozu ČR. „Výuku zabezpečují špičkoví odborníci z oblasti letecké dopravy, kteří se mohou pochlubit řadou úspěchů v praxi a bohatou publikační činností. Někteří z kolegů se podíleli na novele Leteckého zákona, na formulování Dopravní politiky ČR do roku 2013 a zastupují ČR v různých mezinárodních orgánech,“ přibližuje kvalitu pedagogů docent Jindřich Ploch.
Nedílnou součástí studia je odborná praxe na vybraném pracovišti, která studentům usnadní zpracování bakalářské práce a umožní plynulou a rychlou adaptaci na pracovní prostředí. V rámci výuky studenti navštěvují letecké podniky a zařízení jako Letiště Praha, Řízení letového provozu, ale také malá letiště Aeroklubu a Letecké amatérské asociace. Studenti se zapojují i do organizace velkých mezinárodních leteckých akcí a konferencí.

Dvanáct let existence a více než tři tisíce studentů
To jsou čísla, kterými se Vysoká škola obchodní oprávněně chlubí. V bakalářském programu nabízí kromě oboru Služby letecké dopravy také Cestovní ruch, Informatiku v cestovním ruchu, nebo Průvodcovskou činnost a dále navazující magisterské obory Management cestovního ruchu nebo Management leteckých podniků. Prezenční a kombinované studium je postavené na efektivním systému výuky. Studenti denního studia mají prostor pro získání potřebné praxe v oboru i na zajištění finančních prostředků na své studium. Kombinované studium
zasahuje co nejméně do pracovní doby, výuka probíhá v pátek odpoledne a v sobotu.
Škola udržuje kontakty s mnoha evropskými univerzitami a každý student má možnost ucházet se prostřednictvím programu Erasmus o studijní pobyt v zahraničí, např. v Rakousku, Německu, Španělsku, Belgii, Slovensku, Polsku aj.

Vysoká škola obchodní dává jistotu pro získání kvalitního vzdělání v atraktivních a jedinečných studijních oborech. Více na www.vso.cz