Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

 Exponet s.r.o., 23.10.2013, 9:29

5. ročník Cloud Computing Conference se uskuteční 5. listopadu 2013 v kongresovém centru U Hájků v Praze.
Pozvání na letošní konferenci přijal špičkový a charismatický odborník Jan Šedivý, který po 20 letech působení v zahraničí, jednak ve společnosti IBM (pracoval na technologii pro rozpoznávání řeči) a společnosti Google (šéf vývoje Googlu), nyní přednáší na Fakultě elektrotechniky ČVUT (Katedra kybernetiky) o vývoji internetových aplikací a cloudech a též rozběhl eClub ČVUT  sloužící k rozvoji vlastního podnikání studentů.
Ve své přednášce seznámí  posluchače právě s vývojem od cloud computingu až po rozmach Big Data Technologií a nastíní další směry vývoje. „Čím více dat máme k dispozici, tím je obtížnější jejich efektivní využití. V posledních několika letech proto nabývá stále na větším významu schopnost informace lépe kategorizovat, extrahovat, spojovat, předpovídat a na jejich základě lépe rozhodovat atd. Všechny tyto činnosti jsou předmětem intenzívního výzkumu v různých oblastech od zdravotnictví, přes obchod až po výzkum ve fyzice pevných hmot nebo v astronomii.“, uvádí Jan Šedivý v anotaci ke své přednášce.
Druhá přednáška má název FORPSI Cloud jako stavebnice vašeho IT a přednese ji Milan Leszkow ze společnosti  INTERNET CZ.

Dále již si účastníci konference budou vybírat z velkého množství témat a tedy přednášek, které budou probíhat zároveň ve dvou sálech.
Společnost EMC Czech Republic se představí prezentací PivotalONE: Framework pro cloudové aplikace.
EMC Pivotal představuje pro zejména Java vývojáře možnost vytvářet aplikace s využitím výhradně otevřeného software a nasazovat je automaticky v cloudových prostředích, jak privátních, tak veřejných.   Přednáškou Rimatrix S – revoluční řešení pro rychlejší výstavbu datových center se představí společnost Rittal, která nastíní možnost vybudování potřebné kapacity za podstatně kratší dobu než  případě individuálně řešeného datového centra.   T-Mobile zase nabídne stabilní a bezpečné řešení pro  aplikace a data v prezentaci T-Mobile Cloud.
Dále se na konferenci budou prezentovat společnosti: APC by Schneider Electric, Hitachi Data Systems, České Radiokomunikace, Veeam Software, T-Systems Czech Republic, K2artmitec a FlexiBee Systems.
Bohatý program doplní rozsáhlý výstavní prostor, kde se návštěvníci budou moci setkat se zástupci dodavatelských firem a diskutovat o konkrétních potřebách či problémech.
Registrace a více informací
Aktuální podrobný program, profily všech partnerů a registrační formulář naleznete na http://www.cloudconference.cz