Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

 Business & Professional Women CR, 24.04.2015, 14:44

53 úspěšných žen v roli mentorek, 2011 registrací, energie, sdílení, setkávání, zábava. Takto by se dala krátce popsat sobotní část již 6. ročníku akce Equal Pay Day – Ženy sobě, který probíhal 17. a 18. dubna v Clarion Congress Hotel Prague. Akce, která se koná především z toho důvodu, že ženy mají o 22% nižší plat než muži, je úspěšně za námi.

„V letošním roce pro mě bylo velmi milým překvapením to, jak kvalitně se účastnice konference  připravily, jak kvalifikované dotazy kladly a kolik poznámek si udělaly,“ hodnotí akci Lenka Šťastná, prezidentka pořádající organizace Business & Professional Women.

Na 6. ročníku jste se mohly nechat inspirovat silnými životními i profesními příběhy, osobitými setkáními, praktickými radami a využít podpory od úspěšných žen českého byznysu (mentorek), které akci bez nároku na honorář dobrovolně podpořily. Akce upozornila na fenomény, které vedou k rozdílům v odměňování a pozitivně motivovala ženy k jejich dalšímu profesnímu i osobnímu rozvoji. Equal Pay Day – Ženy sobě boří mýty o neexistenci úspěšných žen, o jejich rivalitě a neochotě předávat své zkušenosti a postřehy a představuje nové ženské vzory.

Poprvé se v roli mentorky představila například moderátorka Markéta Fialová, pro kterou byla účast na akci podobného typu premiérou. „Popravdě jsem nevěděla, do čeho jdu, ale těšila jsem se na čistě ženskou společnost. A nejen, že mě nezklamala, ale dokonce mě nadchla. Je nesmírně inspirativní být ve společnosti lidí, kteří chtějí na sobě pracovat, chtějí něco dokázat a mají v sobě tu energii. Byly tu ženy bez ohledu na věk a momentální situaci. A já jim moc fandím,“ shrnuje akci.

To potvrzuje i další z mentorek, Mirka Čejková: „Bylo to úžasné a podobná setkání jsou vždycky inspirací. Potěšilo mě, že díky přestávkám mezi jednotlivými bloky, jsem měla i čas na osobní konzultace, o které si některé dámy řekly. Osobně nacházím právě v konkrétních příbězích tolik potřebnou dávku energie, která i mně v životě pomohla a tak se snažím něco zase vrátit těm druhým.“

Také Margareta Křížová se vyjadřuje k akci: „Za prvé smekám klobouk, jelikož vím, co v dnešní době obnáší uspořádat akci, na kterou přijdou lidé. A to ještě akci v takovém obrovském měřítku. Je to obdivuhodné. Za druhé je pro mě milým překvapením a potvrzením toho, co si myslím, že je tolik žen, které si chtějí povídat o normálních věcech. V dnešní době se to trochu zvrhává jenom na diskuzi, proč nemohou být ženy v představenstvech a generální ředitelky společností. Ale to nejsou věci, které ženy řeší. Je zajímá, jak začít, jak se uživit, jak dělat marketing a celkově svoji práci a být při tom spokojená. A za třetí pro mě akce byla dobitím baterek, jelikož u mého kulatého stolu proudila ohromná energie.“

Častým tématem je také otázka skloubení pracovního života a kariéry s rodinou. Aby si svou chvilku s mentorkou mohly vychutnat i matky malých dětí, bylo pamatováno i na ně. Na akci nechyběl program pro děti. V dětském koutku byla k dispozici tvůrčí dílna, hernička, pohybové soutěže a další aktivity. Rodiče měli možnost nechat si dítě pohlídat, menší děti přebalit a v klidu nakojit. Projekt mobilní dětské koutky realizuje sociální podnik Baby Office. Vždy ve spolupráci s partnerem, který ho finančně podpoří a umožní tak rodičům užít si v klidu akci, zatímco je o děti dobře postaráno.
Equal Pay Day – Ženy sobě je akcí, kde ženy pomáhají sobě navzájem, letos ještě všechny společně podpořily Nadaci Terezy Maxové dětem.

Právě skončil 6. ročník akce a prezidentka neziskové organizace Business & Professional Women, Lenka Šťastná, která ji organizuje, má již hlavu plnou nápadů na ročník sedmý.