Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

 Education, s.r.o., 19.08.2015, 21:08

Pracujete v oblasti HR, personalistiky, vzdělávání či managementu? Pak právě pro vás přinášíme přehled nejvýznamnějších konferencí z těchto oborů na 2. pololetí letošního roku. Detaily ke konferencím získáte na jejich webech. Doporučuji vám nastavit si službu AGENT na portálu Edumenu.cz. Už nemusíte hlídat termíny konferencí na různých webových stránkách. Stačí jen nastavit agenta, který vám pošle e-mail vždy, když se v nabídce objeví konference z vaší oblasti. Je to jednoduché a zcela bezplatné. Databázi konferencí najdete také v personálních softwarech společností VEMA, ELANOR, KS PROGRAM, RON SOFTWARE, NUGGET, KVASAR, PC HELP a nově také ORTEX.

Jak zvyšovat strategickou roli personálních agentur?
Asociace poskytovatelů personálních služeb / www.apps.cz
10. 9. 2015 / Praha
Cílová skupina: personální ředitelé, HR manažeři, zástupci personálních agentur
Cíl konference: Budoucnost agentur je ve strategickém partnerství a to nejen vůči zaměstnavatelům, ale i vůči kandidátům. Trh se oživuje a firmy opět nabírají. V konkurenčním boji o talenty rozhoduje správná strategie a umění nalákat ty nejlepší. Jak tomu může pomoci agentura? Zajímavou přednášku Odemykání lidského potenciálu vám představí bývalý prezident Microsoft Europe, globální stratég, mentor a konzultant Jan Mühlfeit. Můžete se těšit na přednášku Tomáše Rašnera o budování tzv. Employer Branding a efektivním náborem přes sociální sítě vás provede Josef Kadlec.

ICOLLE 2015 - Mezinárodní konference celoživotního vzdělávání
Institut celoživotního vzdělávání Mendelovy univerzity v Brně / www.icolle.cz
15. – 16. 9. 2015 / Křtiny
Cílová skupina: vysokoškolští učitelé, vědečtí pracovníci, učitelé středních škol, vzdělavatelé dospělých, širší odborná veřejnost
Cíl konference: Cílem 7. ročníku mezinárodní vědecké konference ICOLLE 2015 je zhodnotit stav zajišťování a hodnocení kvality ve vzdělávání a diskutovat nad možnostmi jejího zvyšování v podmínkách ČR a EU.

Podpora potenciálu - jedinečnost jako základ úspěchu
Proficio, o.s. / www.podporapotencialu.cz
29. 9. 2015 / Nový Jičín
Cílová skupina: personalisté, HR manažeři, koučové, podnikatelé, freelanceři, manažeři, výchovní a kariéroví poradci, lidé se zájmem o osobní rozvoj
Cíl konference: Věříte, že každý člověk má jedinečný talent? Pokud ano, další otázka zní, co s ním. Cílem konference je představit účastníkům různé metody, techniky a nástroje rozvoje lidského potenciálu – ať už pro rozvoj vlastního potenciálu nebo potenciálu zaměstnanců ve firmě. Celý den inspirace a workshopů může být velmi obohacující zkušeností pro vaši praxi. Akce je také výbornou příležitostí pro networking. Přijďte, odhalte svůj skrytý potenciál a rozvíjejte svou jedinečnost!

MotivP Business Brunch® - Změna perspektivy

agentura Motiv P s.r.o. / www.motivp.com

ří 2015 / Praha, Brno, Ostrava, Bratislava

Cílová skupina: personální ředitelé, HR manažeři

Cíl konference: Asi to znáte, motáte se v kruhu a nemůžete se vymanit, přijít na něco jiného. Jak se tedy dostat ze začarovaného kruhu, z krabice, a podívat na problém, svět, vztahy z jiného úhlu pohledu? Jak si udělat odstup?

Ven z krabice 6 – Staří psi a nové kousky

Everesta, s.r.o. / www.venzkrabice.cz

8. 10. 2015 / Ostrava

Cílová skupina: ředitelé firem, jednatelé, top management firem a institucí, HR

Cíl konference: Život je permanentní změna. Dnes častěji, než kdykoliv předtím. Dříve nebo později se z každého z nás stává starý pes, co se musí naučit nové kousky. Ovládat nové aplikace. Inovovat své produkty a služby. Rozšířit znalosti. Změnit povolání. Přijmout jiný postoj ke své práci nebo ke svému životu.

IN Communication Forum

top vision s.r.o. / www.internikomunikaceforum.cz

8. 10. 2015 / Praha

Cílová skupina: manažeři a specialisté interní komunikace, HR ředitelé a manažeři pro komunikaci, PR manažeři

Cíl konference: IN Communication Forum je setkáním specialistů a odborníků interní komunikace, manažerů pro komunikaci, HR a PR manažerů. Forum přináší otevřenou platformu pro sdílení zkušeností a změnu vnímání důležitosti interní komunikace ve firmách.

AEDUCA – Adult Education Conference

Filozofická fakulta Univerzity Palackého / www.aeduca.cz

8. – 9. 10. 2015 / Olomouc

Cílová skupina: vzdělavatelé dospělých, lektoři, manažeři vzdělávání dospělých, akademická obec

Cíl konference: Hlavním tématem konference je „Rozmanitost ve vzdělávání“. Charakter akce se nově transformoval z festivalu do série navazujících konferencí. Zaměříme se více na kvalitu než kvantitu a chceme vyjít vstříc přáním účastníků ročníků minulých, kteří si často povzdechli, že z paralelně jdoucích programů je těžké si zvolit.

Training & Development Forum

top vision s.r.o. / www.trainingforum.cz

20. 10. 2015 / Praha

Cílová skupina: HR ředitelé, Training & Development specialisté

Cíl konference: Největší akce letošního podzimu pro všechny profesionály z oboru firemního vzdělávání a HR, kteří jsou zodpovědní za nastavení efektivních vzdělávacích systémů. Dozvíte se více o měření efektivity a vazbě na byznys výsledky.

MotivP Business Brunch® - Osobní mistrovství

agentura Motiv P s.r.o. / www.motivp.com

říjen 2015 / Praha, Brno, Ostrava, Bratislava

Cílová skupina: personální ředitelé, HR manažeři

Cíl konference: Osobní mistrovství budeme pojímat nejen jako soubor umně poskládaných dovedností efektivních lidí, ale především jako vnitřní stav. Takto se budeme dostávat k duševní pohodě a k tomu, jak být mistrem svého života. Také budeme mluvit o laciných poučkách, v čem jsou dobré a v čem naopak, jak přijmout rozporuplnost sebe a světa a mít z toho dobrý pocit.

Efektivní komunikace

GrowJOB s.r.o. / www.growjob.com

10. 11. 2015 / Brno

Cílová skupina: personalisté, HR manažeři, majitelé firem, teamleadeři

Cíl konference: Věříme, že spolupráce je základem kvalitního fungování každé společnosti. Otevřenost názorům. Vzájemná podpora. Využití principu WIN-WIN. To vše nás posouvá kupředu. Smyslem konference je předat majitelům firem, manažerům, teamleadrům a HR praktické znalosti z oblasti efektivní komunikace a řešení sporů a pomoci jim tak předcházet či řešit dennodenní konflikty.

Koučink v praxi - Boříme mýty o koučování

Asociace integrativních koučů / www.asociacekoucu.com

20. – 21. 11. 2015 / Ostrava

Cílová skupina: personální ředitelé, HR manažeři

Cíl konference: Zejména sdílení zkušeností v oblasti koučinku, vzájemné obohacování se o nové přístupy, postupy a také výzva k profesionalizaci koučů a etice v podnikání. Prostor pro sdílení novinek, aktuálních trendů, informací, možnosti využití a aplikace koučinku a možnosti rozvoje koučovacích kompetencí. Přednášející se budou zabývat koučinkem ve výrobní sféře, v bankovnictví, v sociálních službách, ve školách a dalších oblastech praktické aplikace koučinku.

Vydejte se s APPS po správné cestě agenturním zaměstnáváním

Asociace poskytovatelů personálních služeb / www.apps.cz

24. 11. 2015 / Praha

Cílová skupina: personální manažeři, personalisté, zástupci personálních agentur

Cíl konference: Odborný seminář vás provede legislativními úpravami, které nás čekají v roce 2016 v oblasti pracovního práva v souvislosti s agenturním zaměstnáváním a nejen s ním. Jaká je odpovědnost uživatelů agenturních zaměstnanců? Co vás může čekat při kontrole z Inspektorátu práce? Co přesně se skrývá pod pojmem srovnatelné podmínky? Společně můžete diskutovat se zástupci Inspektorátu práce, zaměstnavateli, zástupci MPSV o současné situaci na trhu práce.

ICF on Tour 2015 – Coaching beyond Boundaries. Mezinárodní fórum – Síla koučování

ICF Česká republika / www.coachfederation.cz

26. 11. 2015 / Praha

Cílová skupina: koučové, personální ředitelé, HR manažeři

Cíl konference: International Coach Federation - největší světová organizace sdružující profesionální kouče, jež v letošním roce slaví 20. výročí svého vzniku, uspořádá ve vybraných evropských zemích mezinárodní odbornou konferenci doprovázenou společenskou akcí. Česká republika, která letos zároveň dosáhne výročí 10 let působení ICF Czech Chapter, získala výsostné postavení – bude celý cyklus přednášek slavnostně uzavírat. Formou tlumočených přednášek a za přispění řady atraktivních hostů vás necháme nahlédnout do světa koučinku za hranicemi ČR a ochutnat možnosti, které mohou zásadně ovlivnit úspěch koučování v následujících letech. Po celodenním programu následuje slavnostní galavečer, který bude jedinečnou příležitostí pro nová setkání a k navázání důležitých kontaktů.

HR Konference 2015 - Strategické myšlení

agentura Motiv P s.r.o. / www.motivp.com

26. – 27. 11. 2015 / Brno

Cílová skupina: personální ředitelé, HR manažeři

Cíl konference: V současnosti se na nejrůznějších fórech mluví o strategickém řízení, o strategickém HR, globální strategii apod. Na naší konferenci půjdeme k jádru – všechny uvedené diskuse předpokládají strategické myšlení. Navíc budeme vycházet z představy, že strategické myšlení je pro každého. Strategický úhel pohledu potřebuje mít každý v organizaci. Strategické myšlení je jednak časovou osou mezi body „tady a teď“ a „tam a potom“, jednak díváním se za roh, tedy tak trochu geometrií. Strategické myšlení je pro nás základní předpoklad, abychom šli tam, kam vlastně chceme jít. Půjdeme tedy k podstatě a zároveň si budeme strategii představovat různými konkrétními příklady z firemních praxí. Samozřejmostí je pro nás i pohled odjinud, který nás bude inspirovat. Inspirace je právě to, co je pro naše konference typické.

MotivP Business Brunch® - Zdravá firma

agentura Motiv P s.r.o. / www.motivp.com

prosinec 2015 / Praha, Brno, Ostrava, Bratislava

Cílová skupina: personální ředitelé, HR manažeři

Cíl konference: Asi si dokážeme spočítat, kolik nás stojí nemocnost našich lidi ve firmě. Proto přemýšlíme, jak mít zdravější firmu. Asi moc neuspějeme s ranními rozcvičkami, které známe z asijských firem, i když mají nezpochybnitelné výsledky. Zdravá firma není jen o work-life balance. Jak může vypadat program zdravé firmy, který bude respektovat preference lidi a bude přínosný pro firmu?

Zaujal vás tento článek? Nastavte si AGENTA pro hlídání podobných informací! Nebo se podívejte, jaké kurzy nabízí portál Edumenu.cz v oblasti Lidských zdrojů a personalistiky.