Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

 Dům zahraniční spolupráce, 14.09.2015, 22:30

​Na konferenci EPALE, tedy Elektronické platformy pro vzdělávání dospělých v Evropě, se svým příspěvkem vystoupil František Dalecký, který vede Mimo školu, organizaci, jejímž cílem je vzdělávat mladé lidi pro život v 21. století a pomáhat jim v dosahování jejich osobních a kariérních cílů. Působí také jako konzultant v oblasti vzdělávání a managementu, jeho hlavním předmětem zájmu jsou vzdělávací technologie (MOOC) a organizační učení a rozvoj. Na Masarykově univerzitě pomáhá studentům učit se, jak se vzdělávat online a bez školy a společně s kolegy z Kabinetu informačních studií a knihovnictví rozvíjí novou studijní specializaci Technologie ve vzdělávání. Přednáší, publikuje, a vymýšlí, jak zlepšit vzdělávání v ČR.

V květnu 2015 se v pražském hotelu Duo konala konference ke spuštění nové evropské virtuální platformy EPALE, určené pro vytváření sítí profesionálů ve vzdělávání dospělých. Konference se uskutečnila měsíc a půl po první konferenci v Bruselu, na níž byl projekt vůbec poprvé v Evropě představen. Akci organizoval Dům zahraniční spolupráce, při kterém bylo zřízeno národní podpůrné středisko EPALE pro ČR.

Postupně Vám přineseme zajímavá videa řady skvělých řečníků. Záznam příspěvku Františka Daleckého naleznete zde: http://www.motivp.com/shop/recnici/Frantisek_Dalec...