Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

 Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR, z.s., 16.09.2015, 14:50

Dům zahraniční spolupráce, platforma EPALE a Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR uspořádali kulatý stůl, ve kterém přední odborníci diskutovali o gramotnosti české populace. Diskutovaly se otázky jako: • Co vše je a není gramotnost? Liší se gramotnost od kompetence? • Které typy gramotností jsou dnes u dospělých v ČR aktuální a které chybí? • Která instituce by se měla věnovat prosazování tohoto tématu? Kdo by je měl financovat? • Jak zařadit tato témata do nabídky vzdělávacích institucí? • Jak motivovat dospělé ke zvyšování své gramotnosti?

Kulatý stůl zároveň zahájil již 22. ročník Týdnů vzdělávání dospělých v ČR. Organizátorem Týdnů vzdělávání dospělých (TVD), které se v průběhu podzimu uskuteční po celé České republice, je Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR (AIVD ČR) prostřednictvím svých krajských koordinátorů a ve spolupráci s jednotlivými kraji. Hlavním cílem této akce je motivace potenciálních účastníků celoživotního vzdělávání, vzdělavatelů a zaměstnanců k účasti na vzdělávání.

Asociace organizuje tuto kampaň na podporu vzdělávání dospělých již od roku 1993. Byla vytvořena pro oslovení jednotlivců a skupin, zejména však znevýhodněných dospělých. Není tedy v Česku žádnou novinkou, dlouholetou tradici má i jinde ve světě. Asociace si klade za cíl, aby se z akce nestala událost, kam se chodí sbírat reklamní materiály, ale aby si lidé mohli sami přímo vyzkoušet v příjemném prostředí cokoliv, co jim vzdělávací instituce nabídnou.

V letošním roce opět bude na území ČR uspořádáno několik stovek akcí na podporu a propagaci vzdělávání dospělých, a stejně tak jako každý rok se jich bude účastnit několik tisíc občanů v regionech.

Co tedy chystají jednotliví koordinátoři AIVD ČR? Tady je alespoň pár příkladů:

Týdny vzdělávání dospělých v Jihomoravském kraji budou zahájeny 14. 9. 2015 na Veletrhu odborného vzdělávání při Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně za účasti nejvyšších představitelů JMK a odborné veřejnosti. Kalendář aktivit obsahuje na 120 seminářů, workshopů, besed, informačních dnů a otevřených dveří u vzdělávacích institucí, které se od zahájení do 27. 11. 2015 uskuteční. Krajský koordinátor BEVE, spol. s r.o. se svými partnery KHK JM, ÚP ČR – Krajskou pobočkou v Brně, ANNO JMK, Eurocentrem Brno, Centrem vzdělávání všem, Dring Consulting s.r.o. a AJAK Brno připravil 16 celokrajských aktivit. Veškeré informace jsou dostupné na www.najdivzdelavani.cz.

Ve Středočeském kraji proběhne Týden vzdělávání dospělých ve městě Kolín v listopadovém termínu 9. – 13. 11. S téměř třiceti partnery je pro veřejnost připraven bohatý program, který obsahuje na šedesát různých vzdělávacích aktivit a ukázek. Všichni návštěvníci akcí budou zařazeni do slosování o zajímavé ceny od partnerů. Těšit se můžou na slevy na služby, volné vstupy na kurzy, odbornou literaturu a další propagační předměty. Záštitu nad celou akcí převzal starosta města Kolín, Vít Rakušan.

Mnohaletá spolupráce Centra andragogiky v Hradci Králové, zástupců okresních úřadů práce a Krajského úřadu nese v Týdnech vzdělávání své ovoce. V Královéhradeckém kraji se proto i letos očekává enormní účast a všichni věří, že bude ještě větší než v minulých letech. Je to nejen díky kvalitě lektorů, různorodosti akcí a profesionální marketingové kampani. Je to i díky tradici, kterou v kraji Týdny vzdělávání mají. Letos jsme více rozšířili akce o odborné workshopy a dny otevřených dveří přímo ve výrobních firmách (význam firemního vzdělávání). Novinkou je i navázání jednotlivých týdnů vzdělávání na burzy škol (spolupráce škol a firem).

Hlavním cílem TVD je jako každoročně motivovat občany ke vzdělávání, vysvětlit jim, že učení není jen mučení, ale může být také zábavné a zajímavé.

Zdroj: Tisková zpráva AIVD ČR.


Zaujal vás tento článek? Nastavte si AGENTA pro hlídání podobných informací! Nebo se podívejte, jaké kurzy nabízí portál Edumenu.cz v oblasti Lidských zdrojů a personalistiky.


Firma Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR, z.s. nabízí vzdělávací aktivity


Kurzy pro veřejnost

1. PROFESIONÁLNÍ LEKTOR (Praha 2)
otevírá se čtvrtletně
18 000 Kč
2. PŘÍPRAVA AUTORIZOVANÝCH OSOB PODLE ZÁKONA 179/2006 Sb. O OVĚŘOVÁNÍ A… (Praha 2)
otevírá se čtvrtletně
3 500 Kč
3. ZKOUŠKA Z PROFESNÍ KVALIFIKACE "LEKTOR DALŠÍHO VZDĚLÁVÁNÍ" (Praha 2)
otevírá se čtvrtletně
6 000 Kč
4. Age management a jeho uplatnění v praxi (Praha 2)
otevírá se ročně
1 000 Kč
5. Kulatý stůl - Digitální gramotnost Olomouckého kraje (Olomouc)
otevírá se ročně
0 Kč
6. Kulatý stůl - Digitální gramotnost Jihočeského kraje (České Budějovice)
otevírá se ročně
0 Kč
7. Burza výukových metod a pomůcek (Praha 2)
otevírá se ročně
2 000 Kč
8. konference Zákon o střetu zájmů - aktuálně po novelizaci (Praha)
otevírá se ročně
3 509 Kč

Žádné položky.

Žádné položky.

Žádné položky.