Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

 Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR, z.s., 16.09.2015, 14:50

Dům zahraniční spolupráce, platforma EPALE a Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR uspořádali kulatý stůl, ve kterém přední odborníci diskutovali o gramotnosti české populace. Diskutovaly se otázky jako: • Co vše je a není gramotnost? Liší se gramotnost od kompetence? • Které typy gramotností jsou dnes u dospělých v ČR aktuální a které chybí? • Která instituce by se měla věnovat prosazování tohoto tématu? Kdo by je měl financovat? • Jak zařadit tato témata do nabídky vzdělávacích institucí? • Jak motivovat dospělé ke zvyšování své gramotnosti?

Kulatý stůl zároveň zahájil již 22. ročník Týdnů vzdělávání dospělých v ČR. Organizátorem Týdnů vzdělávání dospělých (TVD), které se v průběhu podzimu uskuteční po celé České republice, je Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR (AIVD ČR) prostřednictvím svých krajských koordinátorů a ve spolupráci s jednotlivými kraji. Hlavním cílem této akce je motivace potenciálních účastníků celoživotního vzdělávání, vzdělavatelů a zaměstnanců k účasti na vzdělávání.

Asociace organizuje tuto kampaň na podporu vzdělávání dospělých již od roku 1993. Byla vytvořena pro oslovení jednotlivců a skupin, zejména však znevýhodněných dospělých. Není tedy v Česku žádnou novinkou, dlouholetou tradici má i jinde ve světě. Asociace si klade za cíl, aby se z akce nestala událost, kam se chodí sbírat reklamní materiály, ale aby si lidé mohli sami přímo vyzkoušet v příjemném prostředí cokoliv, co jim vzdělávací instituce nabídnou.

V letošním roce opět bude na území ČR uspořádáno několik stovek akcí na podporu a propagaci vzdělávání dospělých, a stejně tak jako každý rok se jich bude účastnit několik tisíc občanů v regionech.

Co tedy chystají jednotliví koordinátoři AIVD ČR? Tady je alespoň pár příkladů:

Týdny vzdělávání dospělých v Jihomoravském kraji budou zahájeny 14. 9. 2015 na Veletrhu odborného vzdělávání při Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně za účasti nejvyšších představitelů JMK a odborné veřejnosti. Kalendář aktivit obsahuje na 120 seminářů, workshopů, besed, informačních dnů a otevřených dveří u vzdělávacích institucí, které se od zahájení do 27. 11. 2015 uskuteční. Krajský koordinátor BEVE, spol. s r.o. se svými partnery KHK JM, ÚP ČR – Krajskou pobočkou v Brně, ANNO JMK, Eurocentrem Brno, Centrem vzdělávání všem, Dring Consulting s.r.o. a AJAK Brno připravil 16 celokrajských aktivit. Veškeré informace jsou dostupné na www.najdivzdelavani.cz.

Ve Středočeském kraji proběhne Týden vzdělávání dospělých ve městě Kolín v listopadovém termínu 9. – 13. 11. S téměř třiceti partnery je pro veřejnost připraven bohatý program, který obsahuje na šedesát různých vzdělávacích aktivit a ukázek. Všichni návštěvníci akcí budou zařazeni do slosování o zajímavé ceny od partnerů. Těšit se můžou na slevy na služby, volné vstupy na kurzy, odbornou literaturu a další propagační předměty. Záštitu nad celou akcí převzal starosta města Kolín, Vít Rakušan.

Mnohaletá spolupráce Centra andragogiky v Hradci Králové, zástupců okresních úřadů práce a Krajského úřadu nese v Týdnech vzdělávání své ovoce. V Královéhradeckém kraji se proto i letos očekává enormní účast a všichni věří, že bude ještě větší než v minulých letech. Je to nejen díky kvalitě lektorů, různorodosti akcí a profesionální marketingové kampani. Je to i díky tradici, kterou v kraji Týdny vzdělávání mají. Letos jsme více rozšířili akce o odborné workshopy a dny otevřených dveří přímo ve výrobních firmách (význam firemního vzdělávání). Novinkou je i navázání jednotlivých týdnů vzdělávání na burzy škol (spolupráce škol a firem).

Hlavním cílem TVD je jako každoročně motivovat občany ke vzdělávání, vysvětlit jim, že učení není jen mučení, ale může být také zábavné a zajímavé.

Zdroj: Tisková zpráva AIVD ČR.


Zaujal vás tento článek? Nastavte si AGENTA pro hlídání podobných informací! Nebo se podívejte, jaké kurzy nabízí portál Edumenu.cz v oblasti Lidských zdrojů a personalistiky.


Firma Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR, z.s. nabízí vzdělávací aktivity


Kurzy pro veřejnost

1. Refresh lektorských dovedností (Praha 2)
otevírá se čtvrtletně
8 000 Kč
2. Age management a jeho uplatnění v praxi (Praha 2)
otevírá se ročně
1 000 Kč
3. Kulatý stůl - Digitální gramotnost Jihočeského kraje (České Budějovice)
otevírá se ročně
0 Kč
4. Trello a Slack – efektivní kombinace pro týmovou spolupráci a… (Praha 2)
otevírá se ročně
2 000 Kč
5. PŘÍPRAVA AUTORIZOVANÝCH OSOB PODLE ZÁKONA 179/2006 Sb. O OVĚŘOVÁNÍ A… (Praha 2)
otevírá se čtvrtletně
3 500 Kč
6. Využití e-shopů ve vzdělávání (Praha 2)
otevírá se ročně
1 000 Kč
7. Kulatý stůl - Digitální gramotnost Olomouckého kraje (Olomouc)
otevírá se ročně
0 Kč
8. Burza výukových metod a pomůcek (Praha 2)
otevírá se ročně
2 000 Kč
9. PROFESIONÁLNÍ LEKTOR (Praha 2)
otevírá se čtvrtletně
18 000 Kč
10. ZKOUŠKA Z PROFESNÍ KVALIFIKACE "LEKTOR DALŠÍHO VZDĚLÁVÁNÍ" (Praha 2)
otevírá se čtvrtletně
6 000 Kč

Žádné položky.

Žádné položky.

Žádné položky.