Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

 Education, s.r.o., 10.02.2016, 19:44

Již tradičně přinášíme přehled nejvýznamnějších konferencí z oblasti HR a vzdělávání, které se budou konat v prvním pololetí roku 2016. Doporučujeme vám nastavit si službu AGENT na portálu Edumenu.cz. Už nemusíte hlídat termíny konferencí na různých webových stránkách. Stačí nastavit agenta, který vám pošle e-mail jen tehdy, když se v nabídce objeví konference z vaší oblasti. Je to jednoduché a zcela bezplatné.


VZDĚLÁVÁNÍ 3. VĚKU – PŘÍLEŽITOST PRO SPOLEČNOST

AIVD ČR a Služby a školení MB / www.aivd.cz
17. – 18. 2. 2016 / Mladá Boleslav
Cílová skupina: vzdělavatelé, odborníci, personalisté, všichni, kteří se zabývají Age Managementem a vzděláváním starších dospělých
Cíl konference: Jedná se o 4. ročník odborné konference. Setkání lidí z celé České republiky, kteří se systematicky zabývají vzděláváním seniorů, a to jak na akademické půdě vysokých škol a ve vzdělávacích institucích, tak i v prostředí knihoven, muzeí, škol, sociálních ústavů, agentur atd. Cílem je výměna a shrnutí zkušeností z oblasti vzdělávání seniorů a především zdůraznění jeho významu nejen pro seniory samotné, jejich rodiny, společnost, ale i pro možnost jejich uplatnění na pracovním trhu. Přednášející patří k uznávaným autoritám v oblasti vzdělávání seniorů v rámci celé České republiky.
________________________________________


WO.MEN, ZAČNĚME U SEBE

GrowJOB Institute / www.konference-women.cz
19. 2. 2016 / Praha
Cílová skupina: střední a vyšší management, podnikatelé
Cíl konference: Smyslem konference je dodání odvahy ke změně, podpora rozvoje vlastního sebevědomí, předání zásad efektivní komunikace a zásad spokojených partnerských vztahů. Inspiraci načerpáte z dopoledního programu, kde se můžete těšit na 6 přednášek. Přednášky jsou zaměřené na předání životních zkušeností, které jsou podložené dlouhodobou praxí. V odpoledním programu je pro vás připraveno 6 praktických workshopů pod záštitou GrowJOB Institutu, které budou probírat do hloubky témata z dopoledních přednášek. Celý den bude doprovázen příjemnou atmosférou a zajímavým doprovodným programem.
________________________________________


VEN Z KRABICE – PENÍZE A(NEBO) ŽIVOT

Everesta / www.venzkrabice.cz
17. 3. 2016 / Praha
Cílová skupina: ředitelé společností, manažeři
Cíl konference: Jiný pohled na byznys a lidi v něm, to je motto již 7. ročníku konferencí Ven z krabice, tentokrát na téma Peníze a(nebo) život. Balanc mezi prací a soukromým životem je jedno z velkých témat současnosti. Protože zejména čas se za peníze koupit nedá. Jak zvládat, když se stanete bohatým? A je bohatým co závidět? Vystoupí: Roman Šmucler - podnikatel, lékař a moderátor, Lumír Němec – bývalý velitel vojenské speciální jednotky SOG, Tomáš Nekvapil - konzultant v oblasti strategického řízení a controllingu, Jeroným Klimeš – český psycholog, Marie Vodičková – zakladatelka Klokánků, Radomil Bábek - Krizový manažer a kouč.
________________________________________


VEN Z KRABICE – PENÍZE A(NEBO) ŽIVOT

Everesta / www.venzkrabice.cz
31. 3. 2016 / Brno
Cílová skupina: ředitelé společností, manažeři
Cíl konference: Jiný pohled na byznys a lidi v něm, to je motto již 7. ročníku konferencí Ven z krabice, tentokrát na téma Peníze a(nebo) život. Balanc mezi prací a soukromým životem je jedno z velkých témat současnosti. Protože zejména čas se za peníze koupit nedá. Jak zvládat, když se stanete bohatým? A je bohatým co závidět? Vystoupí: Martin Zach – Muž roku 2009, moderátor, Tomáš Rybička - Konzultant a Interim Manažer, Jeroným Klimeš – český psycholog, Marie Vodičková – zakladatelka Klokánků, Radomil Bábek - Krizový manažer a kouč.
________________________________________


MOTIVP BUSINESS BRUNCH® - KRITICKÉ MYŠLENÍ

agentura Motiv P s.r.o. / www.motivp.com
březen-duben 2016 / Praha, Brno, Bratislava, Ostrava
Cílová skupina: personální ředitelé, HR manažeři
Cíl konference: Jsme oslovováni zázračnými dětmi či hrnci, jedinečnými a zaručenými návody na úspěch, nejlepšími otázkami, které zaručeně fungují. Lidé s kritickým myšlením ovšem mají pochybnosti, nikoli proto, aby to druhým kazili, ale aby nežili v představě, že všem jiným to funguje, jen jim ne. Kritické myšlení není ovšem negativní, ale objektivní a nezávislé na autoritě, popularitě či zkušenosti. Na našem-vašem Business brunch® se budeme zabývat tím, co je kritické myšlení, jak jej používat na denní bázi a jak se nenechat zmást tím, co říká někdo důležitý, který má většinou pravdu. Kritické myšlení nás vrátí k podstatě. I my půjdeme k podstatě, jak je pro nás příznačné.
________________________________________


HUMAN POWER FORUM

top vision open events s.r.o. / www.humanpowerforum.cz
21. 4. 2016 / Praha
Cílová skupina: personální ředitelé a HR manažeři
Cíl konference: Human Power Forum je tradiční konferencí pro personální ředitele, HR manažery a všechny se zájmem o efektivní práci s lidskými zdroji. Přijďte se seznámit s aktuálními trendy v oboru a načerpejte inspiraci z ČR i ze zahraniční. Zapojte se do diskuse o nových nárocích na HR a moderních technologiích náboru nebo si přijďte pro praktické tipy, jak budovat značku zaměstnavatele.
________________________________________


NEUROVĚDA VE VZDĚLÁVÁNÍ

Everesta / www.neurovedavevzdelavani.cz
27. 4. 2016 / Praha
Cílová skupina: odborná pedagogická veřejnost, ředitelé škol, pedagogové, trenéři, koučové
Cíl konference: Všem, kdo se zajímají o inovativní formy vzdělávání, založené na poznatcích neurovědy, tj. v souladu s tím, co víme o lidském mozku a o tom, jak se učí. Získané poznatky z prezentací českých i zahraničních odborníků na poli neurovědy ve vzdělávání jsou uplatnitelné pro ředitele škol, učitele, lektory, kouče i rodiče. Vystoupí: doktor František Koukolík, doktor Karel Ježek, paní Michaela Tilton, profesor Josef Syka, magistr Václav Klaus ml., paní Michaela Karsten a ze zahraničí dorazí profesor Władysław Błasiak. Součástí konference jsou i workshopy zaměřené na aplikaci neurovědeckých poznatků ve vzdělávání a výuce jazyků.
________________________________________


E-LEARNING FORUM 2016

SEMIS spol. s r.o. a 1. VOX a.s. / www.euniverzita.cz
17. 5. 2016 / Praha
Cílová skupina: pracovníci oddělení HR a vzdělávání, podnikový management, inovátoři v oblasti RLZ, business development, představitelé startupů, učitelé VŠ a VOŠ a ostatní zájemci o e-learning
Hlavní cíl: Cílem konference je zprostředkovat vzájemnou inspiraci a výměnu zkušeností s využíváním online technologií nejen při učení a rozvoji lidí a ale také v takových oblastech jako je podpora prodeje a získávaní nových zákazníků nebo nových zaměstnanců? Pozornost bude zaměřena také na ekonomické efekty stávajících řešení i nové směry, metody a technologie v oblasti elektronického vzdělávání.
________________________________________


5. ODBORNÁ KONFERENCE K PRACOVNÍMU PRÁVU

Wolters Kluwer ČR, a. s. / obchod.wolterskluwer.cz/seminare
19. 5. 2016 / Praha
Cílová skupina: všichni, kdo ke své práci využívají pracovní právo
Hlavní cíl: Náplní konference budou aktuální otázky pracovněprávních vztahů, legislativní novinky a jejich aplikace v praxi, připravované změny a dopady právních předpisů na vztahy mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem.
________________________________________


VÝROČNÍ KONFERENCE HR KNOW HOW 2016
VZPOMÍNKY NA BUDOUCNOST ANEB HR VE SVĚTĚ ZMĚN

People Management Forum / www.peoplemanagementforum.cz
19. 5. 2016 / Praha
Cílová skupina: HR ředitelé, HR senior manažeři a další profesionálové v oblasti řízení a práce s lidmi
Cíl konference: Svět zažívá nevídané tempo změn. 10 nejhledanějších pozic na trhu, před deseti lety ještě neexistovalo. Zárukou úspěchu je proto vysoká schopnost předvídání a adaptace. Jak v tomto směru může byznysu pomáhat HR? Jak předvídat vývoj trhu, zvyšovat produktivitu práce, udržovat si zaměstnance, když noví se špatně hledají? A jak v této situaci pracovat s tradičními nástroji personalistů? Konference představí příklady té nejlepší praxe na trhu a přinese inspiraci pro roli HR. Atraktivitu konference podtrhne zahraniční řečník a zajímaví hosté. Významnou součástí konference tvoří vyhlášení výsledků o nejlepší personální projekt roku HREA EXCELLENCE AWARD®.
________________________________________


KONFERENCE BEZPEČNÁ ŠKOLA 2016

MASCOTTE s. r. o. / www.bezpecnaskola2016.cz
26. 5. 2016 / Praha
Cílová skupina: školy všech stupňů – MŠ, ZŠ, G, SOŠ, VOŠ, VŠ, + školská zařízení; samospráva krajů, měst a obcí – zřizovatelé škol; bezpečnostní složky státu; bezpečnostní služby a technologie
Cíl konference: Cílem konference v roce 2016 je další rozšíření znalostí (navazují na úspěšný projekt roku 2015) a seznámení zástupců škol a jejich zřizovatelů, pracovníků státní správy a samosprávy (kraje, města, obce) s možnostmi financování, normami, ale i technickými možnostmi a podmínkami při komplexním zabezpečení školských zařízení s ohledem na maximální možnou ochranu žáků, pedagogů i návštěvníků škol nejen před útoky tzv. šílených střelců, ale i před vandalismem nebo krádežemi.
________________________________________


MOTIVP BUSINESS BRUNCH® - EMPOWERMENT

agentura Motiv P s.r.o. / www.motivp.com
květen 2016 / Praha, Brno, Bratislava, Ostrava
Cílová skupina: personální ředitelé, HR manažeři
Cíl konference: Už ve třicátých letech minulého století mohli dělníci v amerických firmách slyšet: „Je to i Vaše továrna a záleží jen na Vás, jak se povede jí i Vám samotným“. A ještě předtím v roce 1924 zavedli u Bati systém spoluúčasti na zisku a ztrátě. Empowerment tedy není nic nového, i když je častován jako další z módních trendů v managementu. Proč se nám tedy vrací snahy o empowerment, o zapojení, spoluúčast (engagement)? V čem je to dnes jiné než před léty? Jak dnes pojímáme empowerment? Proč je opozicí vůči frontálnímu change managementu? Na to, ale i další otázky budeme hledat odpověď na našem-vašem Business brunch®.
________________________________________KONFERENCE MOTIVP – STŘELBA NA POHYBLIVÝ CÍL

agentura Motiv P s.r.o. / www.motivp.com
9. 6. 2016 / Praha
Cílová skupina: personální ředitelé, HR manažeři, manažeři
Cíl konference: Svět je v pohybu. Zrychluje, proměňuje se, těká. Vyvolává to v nás neklid a nejistotu. Na co se v této situaci můžeme spolehnout? Co je před námi? Co nás nabíjí? Jak být v pohybu, být pružný a zasáhnout cíle, které se mění? Jinými slovy: management se stále více podobá střelbě na pohyblivý cíl, aniž má pevnou půdu pod nohama. Lze tedy vytvořit nová pravidla pro současnou dobu neurčitostí a chaosu, nebo se musíme v každé organizaci po svém definovat, co je náš management, a reagovat od situace k situaci? A co vlastně zůstává a co se moc nemění?
________________________________________


DISCO 2016: TOWARDS OPEN EDUCATION AND INFORMATION SOCIETY

Centrum pro studium vysokého školství, v.v.i. / www.disconference.eu
20. – 22. 6. 2016 / Praha
Cílová skupina: odborníci a zájemci o využívání ICT ve vzdělávání ze soukromého, neziskového, veřejného sektoru, startupy; učitelé, výzkumníci
Hlavní cíl: Poskytnout platformu, v rámci které lze prezentovat, sdílet a diskutovat poznatky o využívání nových technologií ve vzdělávání. DisCo nabídne také možnost vyzkoušet si některé technologie v praxi na konferenčních workshopech.
________________________________________


MOTIVP BUSINESS BRUNCH® - ČLOVĚK HLEDÁ SMYSL

agentura Motiv P s.r.o. / www.motivp.com
červenec-srpen 2016 / Praha, Brno, Bratislava, Ostrava
Cílová skupina: personální ředitelé, HR manažeři
Cíl konference: Nejen v manažerských kruzích je ceněný a populární Stephen Covey se svými sedmi návyky, zejména s myšlenkou: začínej s myšlenkou nakonec. Není však tajemstvím, že Covey je v mnohém převyprávěním další legendy: V. E. Frankla. Protože jsme zvyklí na našich-vašich Business brunch® směřovat k podstatě, tak se podíváme na to, co nám Frankl vnáší do současné firemní praxe. Jak využít Franklův přístup při vedení lidí, při řešení nejrůznějších dilemat, jak se podpořit v osobním růstu.