Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

 OKsystem a.s., 03.06.2016, 11:36

Dne 27. května 2016 proběhl v Praze v konferenčním sále společnosti OKsystem již 9. ročník odborné konference Smart Cards & Devices Forum, jejíž zaměření bylo již tradičně věnováno problematice čipových karet, chytrým a mobilním zařízením, bezpečnosti a kryptografii.

Aktuální ročník konference byl rozdělen do 3 tématických bloků. Po přivítání účastníků ředitelem vývojové divize společnosti OKsystem, panem Ivem Rosolem, se v prvním dopoledním bloku představila Dagmara Bosáková (I.CA) se svou přednáškou o evropském nařízení, pro které se vžila zkratka „nařízení eIDAS“. O nových technologiích a budoucím vývoji SIM karet přednesl příspěvek Petr Šturc (Gemalto), jako třetí vystoupil Jaroslav Lubas (OKsystem) s přednáškou věnované aplikaci Babelnet, kde představil platformu pro šifrovanou firemní komunikaci, navrženou pro použití na mobilních zařízeních i počítačích. První část konferenčního bloku ukončil se zajímavou přednáškou Zdeněk Martinásek (VUT Brno) s prezentací zaměřenou na protiopatření eliminující analýzu odběru proudu při provádění kryptografických operací.

Druhý dopolední blok zahájil Marian Kechlibar (Circletech) s příspěvkem Vševidoucí Galileo, s popisem a živou ukázkou software RCS, uniklého ze společnosti HackingTeam, který používaly policejní a zpravodajské složky po celém světě, včetně České republiky, k napadání počítačů a telefonů na dálku. Druhým v pořadí byl v tomto bloku Tomáš Rosa (Raiffeisen Bank), který se v přednášce věnoval rádiovému falšování signálů GPS a Glonas a poutavé praktické ukázce zásadních dopadů na navigační systémy a systémy závislé na příjmu času ze signálu GPS. Řada účastníků konference se během útoku virtuálně ocitla poblíž Pražského hradu a čas jejich zařízení ukazoval o 2 hodiny méně. Ondřej Kubeček (System4you) početnému publiku představil Enterprise Mobility Management. Díky technologiím EMM získávají firmy nad mobilními zařízeními neustálý dohled. Dopolední část konference uzavíral Petr Dvořák (Lime), který si získal publikum svým zajímavým příspěvkem „Bezpečnost multi-banking aplikací“, ve které poukázal jaké nové a dosud neřešené problémy mohou přinést otevřená bankovní API v oblasti autentizace či ochrany dat u budoucích multi-banking aplikací.

Filip Chytrý (Avast, Seculu.cz) započal odpolední část konference s přednáškou věnovanou white hackingu jako službě. Upozornil na to, jak vypadají nejčastější chyby v rámci české infrastruktury a jaký nepořádek dokážeme udělat, pokud máme v interní síti byť jen jedno špatně nastavené zařízení. Alex Proskura (IDC) všem zúčastněným sdělil co je nového v oblasti bezpečnosti dokumentů. Pan Václav Šamša (TDP) ve své přednášce představil, jak lze kombinovat jednoduchý čip a standardní autentizaci k různým ověřovacím službám k získání poměrně silné kontroly nad připojením uživatelů. Konferenci uzavíral Ivo Rosol (OKsystem) s přednáškou věnovanou problematice entropie, hesel, jejich teoretické síly a způsobu bezpečného uložení v aplikacích.

Celou akci moderoval, před zaplněným sálem čítající více než 200 manažerů a IT specialistů z komerčního i veřejného sektoru, pan Petr Koubský. Věříme, že se s vámi setkáme i při jubilejním desátém ročníku konference Smart Cards & Devices Forum 2017.

Konferenci Smart Cards & Devices Forum 2016 podpořila jako generální partner společnost IDC a System4you a mediální partneři IT Systems, Computerword a Edumenu.cz.

Přednášky řečníků a fotografie z konference naleznete ZDE.


ZAUJAL VÁS TENTO ČLÁNEK? Nastavte si AGENTA pro hlídání podobných informací! Nebo se podívejte, jaké kurzy nabízí portál Edumenu.cz v oblasti Lidských zdrojů a personalistiky nebo třeba Managementu.