Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

 Education, s.r.o., 16.08.2016, 18:31

"Pokud čekáte, že posluchači budou číst vaši PowerPointovou prezentaci, zaděláváte se na problémy už předem." říká T. J. Walker, CEO společnosti Media Training Worldwide.


A přesně toto, když jsem u některých přednášejících viděla, mě přivedlo k mému poslání. Začala jsem před několika lety neprodleně předávat své zkušenosti dál a školit prezentační dovednosti. A s nimi i tvorbu prezentací v online nástroji prezi, tak odlišném a zábavném. Více o něm se můžete dočíst v tomto článku.

Co dělá prezentaci prezentací?

Vaše téma, zpráva, jakékoli i aktuální informace pro posluchače, ať už jsou v přehledu, grafu nebo bodech musí být předány jednoduše. A co řekne více než 1 000 slov? Obrázek nebo jediné klíčové slovo.

Zkuste se tedy při tvorbě vašich podkladů a prezentace pro posluchače zaměřit na jednoduchost. Sdělte 80% informací a vaší prezentaci shrňte a zvýrazněte jen v 20% informací na snímcích, využiji propočet z Paretova pravidla. Nejlépe v podobě piktogramů, obrázků nebo klíčových slov. Příklad pro porovnání:

Pokud potřebujete podtrhnout více bodů, přidávejte je do prezentace po jednom, ať se na ně mohou vaši posluchači lépe jednotlivě soustředit. Tuto funkci vám umožní jakýkoli prezentační nástroj.

Jak dále vhodně vystihnete, zdůrazníte svůj projev? Názornou ukázkou ;)
Mezi nejlepší a nejznámější prezentace s trefným využitím názorné ukázky bylo vždy představení produktů Apple, Stevem Jobsem. Jednu z nich jsem vám vybrala a na ní v 52 minutě si všimněte, jak byl s přirovnáním představen MacBook Air v roce 2008:

Pojďme si vše shrnout. Jak si vaši posluchači odnesou co nejvíce z vašeho přednesu?
V tom co uvidí ve vaší prezentaci v podobě přirovnání na obrázcích, v symbolech, názornou ukázkou nebo v klíčových slovech, které jim doplníte vaším proslovem.

Přeji vám hodně povedených úderných prezentací s jednoduchými snímky :)

Vítězný článek, který odstartoval úspěšný blog o dalším vzdělávání dospělých naleznete zde :)

Autorka: Andrea Peloušková, Trainer Prezi & Mind map in English

Zdroj: http://chybovatjelidske.blogspot.cz


ZAUJAL VÁS TENTO ČLÁNEK? Nastavte si AGENTA pro hlídání podobných informací! Nebo se podívejte, jaké kurzy nabízí portál Edumenu.cz v oblasti Lidských zdrojů a personalistiky nebo třeba Managementu.