Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

 Education, s.r.o., 25.08.2016, 13:28

​Při práci ve výškách více než kde jinde platí „dvakrát měř, jednou řež“. I malá chyba, zaváhání nebo opomenutí může mít za následek tragický úraz. Aby výškoví pracovníci byli připraveni na každou situaci, musí absolvovat pravidelně řadu školení, které vymezuje dle jejich odbornosti zákon.

Jaká školení můžete absolvovat?

Veškerá školení jsou v souladu se současnou legislativou Evropské unie a České republiky.

Kurzy a školení jsou určeny nejen pro pracovníky ve výškách, arboristy, stromolezce, ale i pro širokou veřejnost. Také nabídka témat je velmi různorodá: kurzy první pomoci, bezpečnost práce ve výškách, školení pro práce ve výškách či školení pro stromolezce a arboristy.

Kurzy první pomoci I + II

Kurzy bývají obvykle jedno nebo dvoudenní a jsou vedeny profesionály z oboru záchranářství a lékařství. První den je věnován teorii a praktickým nácvikům a je určen nejen lezcům či nelezcům, ale i široké veřejnosti, zkrátka všem, kteří potřebují kvalitní školení první pomoci zaměřené na oblast stromolezení a práce s motorovou pilou. Druhá část kurzu je určena již zkušeným lezcům. Výuka probíhá přímo na stromech se simulací reálných situací. Tento kurz je vhodný jako přípravný kurz procertifikaci European Tree Worker. Na kurzy o bezpečnosti navazuje školení „Teoretické a praktické vzdělávání v oblasti stromolezení a arboristiky“, které se specializuje již na praktické činnosti: stromolezení, postupné a rizikové kácení stromů, práce s motorovou pilou, záchrana zraněného ze stromu, instalace dynamických a statických vazeb a řez stromů.

Školení pro práce ve výškách

V nabídce školení, jež pořádají Worksafety, najdete i školení pro výškaře, které zvýší odbornost lešenářům, elektrikářům, klempířům, pokrývačům nebo izolatérům. Worksafety myslí i na profesionální výškové pracovníky, pro které je určeno školení zaměřené na praktický výcvik práce ve výškách a záchranu zraněného z výšky. Školení vychází z požadavků Nařízení vlády č. 362/2005 Sb.

Worksafety pravidelně nabízí v rámci svého e-shopu termíny kurzů a školení. Pokud však v této nabídce nenaleznete školení, které by vás zajímalo, je možné vytvořit školení dle vašich požadavků a potřeb. Více o kurzech a kompletní nabídce horolezeckých, výškařských či outdoorových potřeb najdete na stránkách e-shopu Worksafety.