Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

 Dům zahraniční spolupráce, 29.09.2016, 22:00

V České republice vznikají nové projekty s cílem kariérové poradenství rozšířit ve školách všech typů, na úřadech práce, krajských poradenských centrech. Na rozvoji kariérového poradenství se podílí také mnoho neziskových organizací.

Tomuto tématu se věnovala konference Národní cena kariérového poradenství 2016, na které byly dnes za účasti zástupců Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva práce a sociálních věcí vyhlášeny výsledky 8. ročníku soutěže Národní cena kariérového poradenství. Pořadatel soutěže a konference, Dům zahraniční spolupráce – Centrum Euroguidance, obdržel a vyhodnotil 31 příspěvků, které přihlásily základní, střední i vysoké školy, neziskové organizace, úřady práce, krajská centra a další poskytovatelé služeb kariérového poradenství.

V letošním roce hlavní ceny získávají:

  • portál Neslysimpracuji.cz vytvořený a provozovaný společností Tichý svět, o. p. s.
  • služby pro znevýhodněné skupiny na trhu práce poskytované organizací Liga vozíčkářů
  • podpora mladých nezaměstnaných v návratu do vzdělávání, kterou poskytuje Úřad práce ČR, Krajská pobočka v Příbrami, Kontaktní pracoviště Mělník
  • skupinové kariérové poradenství pro žáky základních a středních škol v rámci kraje zajišťované centrem INFO KARIÉRA – Informačně vzdělávacím střediskem Plzeňského kraje
  • metodický nástroj Kariérový diJÁř, který vytvořila Petra Drahoňovská
  • podpora kariérového rozvoje žáků se zapojením rodičů realizovaná Základní školou Londýnská, Praha 2

Zvláštní ceny získávají:

  • za trvalou kvalitu kariérového poradenství pro studenty získává mimořádnou cenu Gymnázium Jana Palacha Praha 1, s. r. o.
  • organizace POINTe, z. s. za začínající aktivitu oceněnou klientem služeb

Soutěž se tradičně koná pod záštitou Národního poradenského fóra a ve spolupráci se slovenským centrem Euroguidance. Byly představeny také příspěvky přihlášené do slovenské Národní ceny kariérového poradenství, jejichž ocenění proběhne 29. 9. 2016 na konferenci v Bratislavě.

Výstupy z konference, popisy oceněných příspěvků a přehled všech přihlášených příspěvků do české i slovenské části soutěže lze najít v českém i anglickém sborníku na webových stránkách www.euroguidance.cz.

Zdroj: Tisková zpráva DZS.


ZAUJAL VÁS TENTO ČLÁNEK? Nastavte si AGENTA pro hlídání podobných informací! Nebo se podívejte, jaké kurzy nabízí portál Edumenu.cz v oblasti Lidských zdrojů a personalistiky nebo třeba Managementu.