Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

 Education, s.r.o., 01.11.2016, 9:30

Ve Slovenském domě v Praze se již třetím rokem konal III. ROČNÍK MEZINÁRODNÍ KONFERENCE: „BEZPEČNOSTNÍ A KRIZOVÝ MANAGEMENT V REÁLNÉM PROSTŘEDÍ“. Tu společnost EUROPEAN INSTITUTE OF SECURITY AND CRISIS MANAGEMENT zorganizovala u příležitosti oslavy vzniku samostatného Československého státu. Následný slavnostní program, který pokračoval v Lánech simultánní šachovou partií a večerní společenskou akcí ve Slovenském domě organizovala partnerská společnost společnosti European Institute ČSR – CZECHOSLOVAK REAL.

Záštitu nad konferencí převzal prezident ČR Miloš Zeman, velvyslanec SR v ČR Peter Weiss, MŠMT, radní Hl. m. Prahy p. Bc. Libor Hadrava a ÚSŽZ.

Cílem konference bylo setkání odborníků, akademické a odborné veřejnosti s mezinárodní účastí. Témata konference se zabývala širokým spektrem témat z oblastí současného bezpečnostního a krizového managementu, terorismu, korupce, IT bezpečnosti a dalších.

Konference probíhala od ranních hodin za účasti mnoha významných hostů z oblasti bezpečnostních studií. Ti měli možnost vystoupit se svými prezentacemi a přednáškami týkající se bezpečnostního a krizového managementu. S tématem ,,Jak identifikovat teroristu“ vystoupil na konferenci izraelský bezpečnostní expert, bývalý člen Speciálních jednotek Izraelské armády a jednatel MASADA Security Solutions pan David Bohbot. S dalším aktuálním tématem ,, Security and communication - The rol of the Mass Media “ vystoupil prezident klubu Novináři bez hranic, bývalý profesor Harvardské univerzity a propagátor Jižní Ameriky, Argentinec Juan Braun.

Na konferenci nechyběli ani vážení hosté z akademického půdy. Tématem “Ochrana bezpečnostních objektů státu“ obohatil konferenci svojí prezentací p. prof. Ing. Tomáš Loveček, PhD., vedoucí pracoviště Výzkumu bezpečnosti na Fakultě bezpečnostního inženýrství Žilinské univerzity v Žilině. Konference se zúčastnil i vedoucí katedry Bezpečnostního managementu Žilinské univerzity v Žilině p. doc. Ing. Andrej Veľas, PhD. Mezi dalšími významnými hosty nechyběl vedoucí oddělení a přípravy a řízení jednotek Záchranného útvaru HZS, p. plk. Mgr. Lukáš Kmec, MBA a bývalý příslušník Policie České republiky plk.v.v. JUDr. RNDr. Vlastislav Man, MBA.

Součástí konference byla i možnost přispět se svými příspěvky do sborníku. Ten společnost EUI vydala zaregistrovaný pod ISBN a předala všem přednášejícím hostům.

V průběhu celé konference se konala ve Slovenském domě již sedmým rokem sbírka pro projekt České televize a nadace NROS - Pomozte dětem.

Po konferenci následoval slavnostní program oslavy 28. října, který organizovala partnerská společnost ČSR – CZECHOSLOVAK REAL.

Oslava byla zahájena v 15 hod. uctěním památky prvního prezidenta ČSR T. G. Masaryka položením věnců na jeho hrob v Lánech, a v tom samém čase i pietou u sochy Gen. M. R. Štefánika na Petříně. Slavnostní program následně pokračoval simultánní šachovou partií v Muzeu TGM v Lánech, kde se řada VIP hostů z oblasti businessu, politiky, sportu a kultury utkala s velmistrem Davidem Navarou, českou jedničkou, a velmistrem Sergejem Movsesianem, mistrem světa v šachu s výsledkem 14 výher pro velmistry a 1 remíza. Slavnostní program následně pokračoval ve Slovenském domě v Praze společenskou akcí za účasti významných hostů. Nechyběly proslovy zástupců Muzea TGM, společnosti M. R. Štefánika a MUDr. Jana Šuljana, zástupce předsedy obce Báčský Petrovec v Srbsku p. Srđana Simiće. Po té prostory Slovenského domu rozezněl harfový koncert klasické hudby dua PRAH-A-HARF, které zahrálo skladby českých skladatelů s nádherným závěrem úryvku ze Smetanovy Mé Vlasti – Vltava. Folklor a lidové tradice vnesla do programu oslavy 1. vicemiss Miss Folklor 2016 Zuzana Poláčková svým krátkým tanečním vystoupením a na ni navázal nevidomý italský hudebník Roberto Lombíno, který hostům zpříjemnil večer několika hudebními vstupy a zahrál krásné české, slovenské, moravské, rusínské, ruské i srbské lidové písničky na tahací harmoniku. Večerní program byl zakončen rautem a hudební produkcí evergreenů československé provenience.

V rámci PR kampaně pro rok 2016 proběhlo i vylosování ze všech klientů společností. Výherkyní za spol. CZECHOSLOVAK REAL se stala sl. Dominika Kašparová a za spol. EUROPEAN INSTITUTE p. Ing. Milan Kladníček - ředitel MP Zlín, kteří osobně převzali z rukou jednatele Ing. Vladislava Stanka, MBA poukazy na romantický pobyt na Státním zámku Sychrov.

Zdroj: Tisková zpráva CSR


ZAUJAL VÁS TENTO ČLÁNEK? Nastavte si AGENTA pro hlídání podobných informací! Nebo se podívejte, jaké kurzy nabízí portál Edumenu.cz v oblasti Lidských zdrojů a personalistiky nebo třeba Managementu.