Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

 OKsystem a.s., 08.02.2017, 8:52

Jaké změny čekají na správce a uživatele technologií Microsoft, Cisco a Linux? Společnost OKsystem a.s. pořádá již 3. ročník odborné konference pro všechny IT profesionály, zejména pak pro administrátory a databázové i síťové specialisty. Akce se koná v úterý 21. března 2017 v konferenčním sále OKsystem v Praze 4. Během jednoho dne získáte dokonalý přehled o aktuálním dění ve světě informačních technologií.

Těšit se můžete na den plný zajímavých přednášek, praktické ukázky a inspirativní setkání se špičkami v oboru. Čeká vás celkem 8 přednášek předních IT odborníků, 2 workshopy a jako bonus ochutnávka italských vín od společnosti VinoDoc.cz.

Program plný informací a trendů

Na novinky ve Windows Server 2016 se ve své přednášce zaměří Lukáš Radil. Dozvíte se, k čemu jsou dobré Windows Containers, jak s nimi pracovat v menších prostředích a jak je provázat se světem Azure.

Kamil Juřík, SharePoint MVP a zakladatel sdružení iLikeSharePoint.cz, seznámí posluchače s nejzásadnějšími změnami v SharePoint 2016 Online za uplynulý rok. V praktickém workshopu si pak vyzkoušíte, jak ze SharePointu udělat efektivní řešení pro správu podnikového obsahu. Navíc Kamil Juřík prozradí zajímavé tipy, na co si dát při práci pozor, aby vám systém po několika málo kliknutích myší doslova nespadl na hlavu.

Uplynulý rok byl plný zajímavých novinek i ve světě PowerShellu. Namátkou jmenujme například zveřejnění zdrojových kódů a portace na Linux a Mac platformy. Všechny důležité změny představí David Moravec, přední odborník na PowerShell a první český držitel ocenění MVP v této oblasti.

Napříč všemi typy společností v posledních letech stále vzrůstá význam Business Intelligence. Jak využít Business Intelligence v SQL Serveru 2016 představí i s praktickými ukázkami Aleš Hejduk, certifikovaný lektor školicího centra OKsystem.

Velmi žhavým tématem je ve světě IT také ochrana dat. Ta se týká i informací, které jsou vyměňovány a ukládány v rámci poštovních systémů. Exchange Server 2013 a 2016 v sobě obsahují novou oblast funkcionality DPL (Data Loss Prevention), která umožňuje identifikovat, monitorovat i chránit citlivé informace díky podrobné analýze obsahu. Vše o možnostech DLP a předpokladech pro nasazení se dozvíte na přednášce Mirka Knotka (MVP).

Správci heterogenních prostředí ocení možnost vyzkoušet si nasazení Linuxu na platformě Microsoft Azure. Workshopem vás provedou krok za krokem specialisté ze společností Microsoft a SUSE.

Další přednášky, program a registraci najdete na www.fresh-itkonference.cz.

Kdy: 21. března 2017 od 8:30 do 19:00 hod.

Kde: Konferenční sál OKsystem, Na Pankráci 125, 140 21 Praha 4


ZAUJAL VÁS TENTO ČLÁNEK? Nastavte si AGENTA pro hlídání podobných informací! Nebo se podívejte, jaké kurzy nabízí portál Edumenu.cz v oblasti Lidských zdrojů a personalistiky nebo třeba IT a počítačů.