Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

 Vysoká škola finanční a správní, a.s., 02.10.2017, 12:39

Od dubna 2017 tak VŠFS poskytuje zkoušky pro tyto skupiny odborností: Spotřebitelský úvěr jiný než na bydlení a na bydlení, Spotřebitelský úvěr jiný než na bydlení, Spotřebitelský úvěr na bydlení a Vázaný spotřebitelský úvěr. Zkouška je určena pracovníkům a vázaným zástupcům poskytovatelů a zprostředkovatelům spotřebitelského úvěru - podle jejich individuálního zaměření v odpovídající variantě zkoušky. Dosavadní úspěšnost u zkoušek je 80 %.

Vedle toho VŠFS připravila zkouškové testy nanečisto a přípravný prezenční kurz k odborné zkoušce.

Tyto zkoušky naplňují ustanovení nového zákona o spotřebitelském úvěru, který vstoupil v platnost prvního prosince minulého roku. Stanovuje, že kdo bude chtít nabízet úvěry spotřebitelům, bude povinen naplnit řadu podmínek a kritérií. Dohlížitelem je Česká národní banka.

Jednou z podmínek je odbornost. Základem je maturitní vzdělání, které je doplněno o odbornou zkoušku odpovídající konkrétnímu zaměření. Zkouška se sestává z odborného minima finančních produktů a jejich fungování, požaduje znalost regulace a etických standardů, ale zaměřuje se i na posuzování schopnosti splácet úvěr a podobně. Nejnáročnější je zkouška poskytovatelů nebo zprostředkovatelů úvěru na bydlení. Zde musí zprostředkovatelé prokázat i znalost trhu nemovitostí, fungování katastru či samotného průběhu koupě.

Proč s VŠFS?

• několikaleté zkušenosti s realizací odborných zkoušek

• realizace po celé ČR

• komisaři s dlouholetou odbornou praxí

• vysoká kapacita možnosti realizace zkoušek

• termíny a místa konání klientům na míru

• prezenční přípravné kurzy

• příjemné prostředí.

Více informací na: http://www.vsfs.cz/?id=2548-spotrebitelsky-uver