Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

 Education, s.r.o., 01.11.2017, 0:02

Podle průzkumu Nakladatelského domu GRADA realizovaného ve spolupráci s agenturou STEM/MARK vyhledává 63 % Čechů informace z oblasti zábavy, naopak vzdělávání se věnuje 45 % lidí. Za důvěryhodné zdroje informací považuje 93 % oslovených tištěné či elektronické knihy. Jedna třetina uvádí, že do vzdělávání a osobního rozvoje investuje ročně více než 5 000 korun.

Mezi hlavní důvody, proč osobní rozvoj naopak odkládáme, patří nedostatek času a pro nadpoloviční většinu z nás i náročnost vyhledávání kvalitních zdrojů. Tento fakt potvrzuje také Mgr. Štěpán Mika, ředitel institutu CEMI poskytující online MBA studium: „Mezi naše studenty patří manažeři a podnikatelé, kteří musí skloubit práci s péčí o rodinu a studiem. Pro velkou časovou vytíženost preferují nejen on-line studijní programy, ale i ověřené on-line zdroje literatury, k nimž mají přístup kdykoliv během dne. Z toho důvodu jsme jim v rámci studia umožnili bezplatný přístup do on-line knihovny Bookport, čímž ušetří čas vyhledáváním informací a více jej věnují studiu.“

Právě moderní on-line platformy představují efektivní způsob, jak získat velké množství kvalitních dat na jednom místě. Jednou z nových forem představuje také Bookport, díky němuž lidé získají přístup k tisícům odborných, i populárně naučných knih pro osobní rozvoj či z oblasti beletrie pro volný čas od několika významných českých nakladatelství v rámci měsíčního předplatného.

Zdroj: kurzy.cz

Obrázek: pixabay.com