Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

 VVVI s.r.o., 24.11.2017, 15:35

Veletrh Věda Výzkum Inovace je nejrychleji rostoucím veletrhem v ČR. Je jedinečnou a komplexní platformou, která umožňuje odborníkům, laické i poučené veřejnosti získat informace o současném technologickém vývoji, nových objevech a inovacích. V květnu 2018 se uskuteční třetí ročník veletrhu a podle rodící se skladby vystavovatelů i doprovodného programu je zřejmé, že to bude veletrh velmi zajímavý.

Autory myšlenky a hlavními organizátory veletrhu jsou bratři Martin a Michal Jančové ze Zlína.

„Už delší dobu jsem si uvědomoval, že česká věda, výzkum a inovace se dynamicky rozvíjí, a že chybí skutečně velká akce, která by spojovala všechny oblasti a umožnila jednou za rok prezentovat se všem, kteří mají zájem na prohlubování lidského poznání a na inteligentním a smysluplném rozvoji naší společnosti i průmyslu. To je základem budování progresivního obchodního prostředí a zvyšování naší konkurenceschopnosti ve světě. Je zákonité, že jsme se inspirovali i v zahraničí, kde jsou veletrhy zabývající se novinkami vědy a výzkumu stále populárnější,“ řekl Martin Janča.

Mezi české vystavovatele na Veletrhu Věda Výzkum Inovace patří široké spektrum subjektů jako jsou inovativní firmy, univerzity, výzkumné organizace, klastry, inovační centra, vědecko-technické parky, ale i média, poradenské firmy i orgány státní správy a mnoho dalších. V minulých ročnících se zúčastnilo přes 250 vystavovatelů a veletrh navštívilo více než 6 500 návštěvníků, další ročník bude jistě ještě větší. Důvodem nárůstu zájmu o veletrh je, že informace z oblasti vědy a výzkumu jsou v současnosti velmi žádané a vystavovatelé kromě své expozice na výstavní ploše mohou využít i řady dalších možností, které nabízí doprovodný program - kulatý stůl, seminář, diskuzní panel, workshop, B2B setkání … Navíc veletrh umožňuje zveřejnění informací o vystavovateli před i po konání akce prostřednictvím on-line komunikace, což je velmi poptávaná služba. Zahraniční, ale i tuzemské zkušenosti ukazují, že eventy a veletrhy, na kterých se představují výsledky vědy a výzkumu, získávají na atraktivnosti, protože právě díky efektivní on-line komunikaci vystavovatelům mezi sebou i díky dobrému přístupu veřejnosti k novinkám na síti všem chybí živý, fyzický kontakt. Nejen s vědci a výzkumníky, ale i s exponáty - každý si chce novinku nebo vynález doslova osahat, aby měl jasnou představu o všech detailech, které se na síti nedozví. Vystavovatelé se proto snaží vytvářet své expozice pro veletrhy co nejzajímavější a nejnázornější. Podobné je to na celém světě, kde každoročně proběhne řada akcí – v Holandsku, Izreali a mnoha dalších zemích je třeba oblíbený Innovation Fair, v Indii je India International Innovation Fair, v Číně, v USA a mnoha dalších zemích…. Pro nás je aktuálně nejbližší německý veletrh Research and Technology, který bude v Hannoveru v dubnu a který návštěvníkům i vystavovatelům slibuje zážitek i řadu báječných obchodních příležitostí: Where the Future Comes Alive. Na loňském ročníku měli 700 vystavovatelů, přes 1500 produktů a 330 akcí doprovodného programu a letos právem očekávají stejně jako český Veletrh Věda Výzkum Inovace výrazný nárůst zájmu.

„Připravovaný veletrh VVVI 2018 přinese řadu novinek, za nejzajímavější považuji zahraniční účast vystavovatelů. Bojím se trochu říct, že náš veletrh je mezinárodní, ale v podstatě už je,“ podotkl skromně Martin Janča.