Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

Rubrika věnovaná řídicím profesím s vysokými nároky, dynamickým vývojem a širokým zaměřením.

Proč jsou kurzy pro liniový, střední a vrcholový management tak populární? Odpověď je jednoduchá. Jeden manažer dokáže ovlivnit úspěch nebo pád celé firmy. Od schopností řídicích pracovníků se odvíjí tempo vývoje společnosti, odolnost vůči rizikům a celková prosperita firmy.

Inteligentní firma si uvedená fakta dobře uvědomuje a vzdělávání a rozvoj manažerů považuje za součást prorůstové politiky. Při kurzech pro manažery je zásadní soulad s firemní strategií, proto v této rubrice přinášíme různorodé pohledy na řešení možných manažerských problémů a výzev. 

Najdete zde informace o kurzech a konferencích, které aplikují nejnovější poznatky z oblastí:

  • projektového managementu,
  • personálního managementu,
  • managementu kvality,
  • finančního managementu,
  • environmentálního a krizového managementu,
  • managementu služeb a jiných oblastí řízení.
Více...

Wisephora 2017

Po úspěšném prvním ročníku se konference Wisephora opět uskuteční v Praze. Cílem konference je podpořit diskuzi o budoucnosti práce a propojit lidi a organizace zajímající se o tato témata. Můžete se těšit na přednášky manažerů významných firem v České Republice a také vizionářů s inovativními myšlenkami. Vystoupí zde řečníci z různých oborů. Představí hodnoty a příběhy, na kterých jsou postaveny jejich projekty a dozvíte se, jak oni sami vidí budoucnost a změny v možnostech práce. Občerstvení a dobrá káva jsou samozřejmostí. Kapacita je omezena na 220 osob.

 Topmonks s.r.o., 27.02.2017, 9:00

Největší chyba při motivaci lidí.

​Chcete od svých lidí vyšší výkon a nové věci? Vysvětlujete jim, motivujete je, tlačíte na ně a oni pořád nic? V tomto článku vám popíšu největší chybu při motivaci lidí a také vám poradím, jak se jí vyhnout. Nejčastější a nejrozšířenější chyba při motivaci jiných lidí je, když si myslíme, že oni jsou stejní, jako jsme my. Proto jim říkáme věci, které jsou důležité pro nás. Ale ty věci často nejsou důležité pro ně. Právě naopak, naše argumenty je někdy vyděsí, znechutí, nebo rozzlobí.

 Albisa s.r.o., 20.10.2016, 13:28

POSLEDNÍ ŠANCE: Konference RESTART - MOJE ZMĚNA

Zveme Vás na jedinečnou konferenci spojenou s křestem speciálního magazínu Hospodářských novin. Přijďte si poslechnout tipy a návody, jak restartovat svůj život, kariéru i vztahy.​

 Mediální dům Economia, a.s., 18.10.2016, 0:10

Vláda ČR schválila Iniciativu Průmysl 4.0

Vláda ČR na svém zasedání dne 24. srpna 2016 schválila Iniciativu Průmysl 4.0, předloženou Ministerstvem průmyslu a obchodu, jejímž dlouhodobým cílem je udržet a posílit konkurenceschopnost České republiky v době masového nástupu tzv. čtvrté průmyslové revoluce ve světě.

 Education, s.r.o., 25.08.2016, 13:29

CO ČÍST: Jak přesvědčivě vyjednávat. Psychologické strategie a metody

Vyjednávat suverénně a s úspěchem není těžké, pokud znáte ty správné strategie a postupy! Najdete je v této knížce. Pomocí praktických příkladů a cenných tipů vám zkušený autor objasní nejdůležitější psychologické strategie a metody, díky nimž budete vyjednávat flexibilně, úspěšně a se zaměřením na svůj cíl.

 Grada Publishing, a.s., 13.06.2016, 23:49

CO ČÍST: Steve Jobs: Zrození vizionáře

Poutavě napsaná kniha, která mění zažitý způsob vnímání jedné z nejpůsobivějších osobností moderní historie. Zcela vyvrací pohled na Steva Jobse jako na člověka navždy ustrnulého mezi nepopiratelnou genialitou a nezvladatelným hulvátstvím. Nabízí odpověď na základní otázku o životní dráze a kariéře spoluzakladatele a šéfa Applu: Jak se bezohledný a arogantní mladík, jehož se raději zbavila i společnost, kterou sám založil, mohl nakonec stát nejúspěšnějším firemním lídrem a vizionářem současnosti?

 Grada Publishing, a.s., 13.11.2015, 17:01

Jak se správnou posádkou vplout do moře inovací

Chystáte se prosadit změny ve firmě nebo v jednotlivých odděleních? Plánujete rekonstrukci či strukturalizaci? Dochází ke změnám v organizační struktuře firmy? Měníte pracovní agendu a letité procesy? Připravujete výměnu produktů? Inovujete? Co přiměje firmy, aby se změnily? Některé firmy samozřejmě ke změnám nepřiměje nic. Jiné firmy si uvědomí, že změny okolo jsou stále více viditelné, rychlejší a – přiznejme si to – do jisté míry život firmy ohrožující. Řečeno rétorikou bulvárních deníků, na firmy se řítí více změn, než jich bylo za poslední desetiletí.

 1. VOX a.s., 04.11.2015, 14:57

SpeedCHAIN 2014 – Břevnovský klášter opět ožil logistikou

Letošní již 9. ročník mezinárodní logistické konference SpeedCHAIN je logickým pokračováním tradice, kterou její pořadatelé důsledně budují už od roku 2006. Hlavními tvářemi v podobě prestižních speakerů letošního ročníku byly takové osobnosti jako president Evropské logistické asociace Jos Marinus, ředitel developmentu pro region střední a východní Evropy společnosti AMAZON Raimund Paetzmann či vedoucí plánování logistiky společnosti ŠKODA AUTO pan David Strnad a vedoucí plánování logistiky…

 Reliant s.r.o., 22.11.2014, 22:59

Odborné vzdělávací kurzy jsou v kurzu

Vzdělávání a rozvoj zaměstnanců sehrávají významnou roli pro další vývoj, perspektivu i prosperitu každé firmy. To může potvrdit také majitelka vzdělávací a poradenské společnosti Centrum andragogiky PhDr. Marie Jírů: „Investice do rozvoje zaměstnanců nepřinášejí výsledky zpravidla hned, spíše s mírným časovým odstupem. Je to přirozené, protože po první fázi, kterou je získání nových znalostí a dovedností, nastává fáze zkoušení, aplikování získaného do vlastní práce.“ Z hlediska zajištění…

 Centrum andragogiky, s.r.o., 15.10.2014, 13:59