Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

Lidé jsou největším kapitálem firmy a umění s lidmi správně pracovat je prvním krokem k úspěchu vašeho podnikání.

V této rubrice se dočtete o tom, co na lidi platí :-) Konkrétně články z oblasti:

  • personálního plánování,
  • analýz práce,
  • získávání a výběru pracovníků,
  • kariérního růstu,
  • hodnocení pracovníků,
  • motivace pracovníků,
  • odměňování pracovníků,
  • zajištění dobrých pracovních vztahů
  • a dalších trendových témat (např. outplacement, leadership, engagement)

Vzdělávací společnosti vás ve svých článcích informují o kurzech a zásadních konferencích pro personalisty, HR specialisty a manažery lidských zdrojů firem, podniků či úřadů.

Pro HR profesionály jsou také klíčové různé certifikace a systematicky řízený odborný růst. Proto v této rubrice najdete i články prezentující nejen aktuální poznatky dotýkající se know-how personalistů, ale i informace o trendech v jejich vzdělávání.

Více...

Jak se na GDPR prakticky připravit a jaké změny nás vlastně čekají?

Naše společnost se na počátku 21. století stává stále více závislou na informacích všeho druhu a mezi tyto informace bezesporu patří také osobní údaje fyzických osob. Kromě toho, že jsou velmi žádaným obchodním artiklem, jsou také ze své povahy velmi citlivé, a proto je zapotřebí je chránit stejně jako práva občanů proti neoprávněnému zacházení s těmito údaji.

 BANKOVNÍ AKADEMIE – Gymnázium a Střední odborná škola, a.s., 02.10.2017, 13:00

​Trh práce čeká revoluce. Přezaměstnanost dala vzniknout OnlineHR, používá pro nábor lidí e-marketing

Nezaměstnanost se drží na rekordně nízké úrovni – 4,1 % je nejnižší červencová míra za posledních 20 let. Role na trhu práce se rychle obrací. Dříve soupeřili kandidáti o pozice, dnes se společnosti přetahují o uchazeče. Zaměstnavatelé už nejsou těmi, kdo si vybírá. Potenciální zaměstnanci si volí mezi množstvím společností a kladou si podmínky. Firmy musí kvalitní zájemce lákat. Na trend přezaměstnanosti v ČR a nízké schopnosti firem nabrat kvalitní pracovníky reaguje přelomový koncept OnlineHR. Ten využívá klasických marketingových nástrojů k tomu, aby do firmy přilákal ty pravé.

 Education, s.r.o., 30.08.2017, 10:55

Program Evolve! Summitu 2017 se zaměří na technologie budoucnosti náboru

Odborníci z oblasti náboru se již potřetí sjedou do Brna na největší oborovou konferenci v regionu CEE, která proběhne 8. a 9. listopadu v brněnském Sono centru. „Specialitou letošního programu bude živý přenos přednášky přímo z Las Vegas, centrály Zapposu, odkud se s účastníky spojí Hollie Delaney, která spolu s Tony Hsieh patří k hlavním tvářím této vizionářské firmy. Pokud jste někdy slyšeli o firmě, která svým zaměstnancům nabízí 3.000 USD, pokud odejdou ve zkušební době, nebo o firmě, která zrušila všechny manažerské pozice, tak ano, to je Zappos," uvedl zakladatel Evolve! Summitu Michal Toman z firmy Engage Advisory.

 Engage Advisory s.r.o., 21.08.2017, 13:55

Známe vítěze HREA - EXCELLENCE AWARD® 2016

Ve středu 24. května 2017 se udělovaly ceny za nejlepší personální projekt roku HREA - EXCELLENCE AWARD® 2016. Slavnostní ceremoniál probíhal ve Slovanském domě v Praze a následoval po konferenci HR KNOW HOW – Férovost: Cesta k prosperitě. Profesní nezisková organizace People Management Forum uděluje toto ocenění již sedmnáct let. V letošním roce byla zjednodušena a zkrácena přihláška, ale hlavně byly změněny i kategorie. Nyní už se nedělily projekty do kategorií podle velikosti organizace a ještě zvlášť do organizací neziskových, ale od letošního roku jsou dvě kategorie, kam mohli společnosti své projekty přihlásit: Inovativní projekty a Projekty velkých změn.

 People Management Forum, 12.06.2017, 8:41

Jiří Hlavenka: Je to marný, je to marný, je to marný...

Publikujeme komentář Jiřího Hlavenky, který reaguje na text, který přinesl názory předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka přednesené na Setkání lídrů českého exportu 2017 a který uveřejnily 9. května Lidové noviny (link is external). Jak vidí názory místopředsedy vlády na budoucí vývoj potřeb pracovního trhu a reakce vzdělávacího systému na ně? Původní text najdete v odkazu na konci textu.

 Dům zahraniční spolupráce, 08.06.2017, 9:10

20. ročník konference HR Know How: Férovost – cesta k prosperitě ve znamení fair play

Výroční 20. ročník konference profesní neziskové organizace People Management Forum proběhl ve velkém stylu ve středu 24. května ve Slovanském domě. Aktuální trendy v řízení firem si nenechalo ujít 270 účastníků akce. Ústředními tématy byly Performance Management a změna přístupu k efektivní práci i výkonu a přehodnocení tradičních přístupů k motivaci lidí. Otázka respektu, důvěry a otevřené komunikace s vlastními zaměstnanci včetně těch seniorních se nesla řadou příspěvků. Červenou nití propojující jednotlivá témata byla férovost ve firmách ve všech svých podobách.

 People Management Forum, 05.06.2017, 8:17

Událost roku: HR Summit 2017 se blíží!

Personalistickým ufňukánkům odzvonilo. Alespoň si to myslí Šárka Fričová, zakladatelka firmy BeeMedia s.r.o., která se s tímto faktem rozhodla pracovat na B2B platformě. Rozhodla se tuto mylnou myšlenku vyvrátit a zásadní téma, nedostatku kvalifikovaných zaměstnanců, vyřešit jedním elegantním tahem, uspořádáním významné události a výsledkem je HR Summit 2017, který se koná 16. 5. 2017 v hotelu Cosmopolitan, v Praze 1.

 BeeConsulting, 05.04.2017, 14:45