Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

Lidé jsou největším kapitálem firmy a umění s lidmi správně pracovat je prvním krokem k úspěchu vašeho podnikání.

V této rubrice se dočtete o tom, co na lidi platí :-) Konkrétně články z oblasti:

  • personálního plánování,
  • analýz práce,
  • získávání a výběru pracovníků,
  • kariérního růstu,
  • hodnocení pracovníků,
  • motivace pracovníků,
  • odměňování pracovníků,
  • zajištění dobrých pracovních vztahů
  • a dalších trendových témat (např. outplacement, leadership, engagement)

Vzdělávací společnosti vás ve svých článcích informují o kurzech a zásadních konferencích pro personalisty, HR specialisty a manažery lidských zdrojů firem, podniků či úřadů.

Pro HR profesionály jsou také klíčové různé certifikace a systematicky řízený odborný růst. Proto v této rubrice najdete i články prezentující nejen aktuální poznatky dotýkající se know-how personalistů, ale i informace o trendech v jejich vzdělávání.

Více...

Známe vítěze HREA - EXCELLENCE AWARD® 2016

Ve středu 24. května 2017 se udělovaly ceny za nejlepší personální projekt roku HREA - EXCELLENCE AWARD® 2016. Slavnostní ceremoniál probíhal ve Slovanském domě v Praze a následoval po konferenci HR KNOW HOW – Férovost: Cesta k prosperitě. Profesní nezisková organizace People Management Forum uděluje toto ocenění již sedmnáct let. V letošním roce byla zjednodušena a zkrácena přihláška, ale hlavně byly změněny i kategorie. Nyní už se nedělily projekty do kategorií podle velikosti organizace a ještě zvlášť do organizací neziskových, ale od letošního roku jsou dvě kategorie, kam mohli společnosti své projekty přihlásit: Inovativní projekty a Projekty velkých změn.

 People Management Forum, 12.06.2017, 8:41

Jiří Hlavenka: Je to marný, je to marný, je to marný...

Publikujeme komentář Jiřího Hlavenky, který reaguje na text, který přinesl názory předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka přednesené na Setkání lídrů českého exportu 2017 a který uveřejnily 9. května Lidové noviny (link is external). Jak vidí názory místopředsedy vlády na budoucí vývoj potřeb pracovního trhu a reakce vzdělávacího systému na ně? Původní text najdete v odkazu na konci textu.

 Dům zahraniční spolupráce, 08.06.2017, 9:10

20. ročník konference HR Know How: Férovost – cesta k prosperitě ve znamení fair play

Výroční 20. ročník konference profesní neziskové organizace People Management Forum proběhl ve velkém stylu ve středu 24. května ve Slovanském domě. Aktuální trendy v řízení firem si nenechalo ujít 270 účastníků akce. Ústředními tématy byly Performance Management a změna přístupu k efektivní práci i výkonu a přehodnocení tradičních přístupů k motivaci lidí. Otázka respektu, důvěry a otevřené komunikace s vlastními zaměstnanci včetně těch seniorních se nesla řadou příspěvků. Červenou nití propojující jednotlivá témata byla férovost ve firmách ve všech svých podobách.

 People Management Forum, 05.06.2017, 8:17

Událost roku: HR Summit 2017 se blíží!

Personalistickým ufňukánkům odzvonilo. Alespoň si to myslí Šárka Fričová, zakladatelka firmy BeeMedia s.r.o., která se s tímto faktem rozhodla pracovat na B2B platformě. Rozhodla se tuto mylnou myšlenku vyvrátit a zásadní téma, nedostatku kvalifikovaných zaměstnanců, vyřešit jedním elegantním tahem, uspořádáním významné události a výsledkem je HR Summit 2017, který se koná 16. 5. 2017 v hotelu Cosmopolitan, v Praze 1.

 BeeConsulting, 05.04.2017, 14:45

CO ČÍST: Jak vybrat správného člověka na správné místo

Jak dobře připravit a vést výběrová řízení a assessment centra? Jakým způsobem se dá zjišťovat kreativita, spolehlivost, loajalita či různé kompetence? Co pomůže při rozhodování o povýšení či přijetí nového člověka? To vše a mnohé další se dozvíte v této knížce, která je určená zejména personalistům a manažerům. Ocení ji ale i uchazeči o zaměstnání.

 Grada Publishing, a.s., 30.01.2017, 9:04

Martin Dobeš: Vzdělávání 4.0 aneb jak se naučit mít rád školu

Většina dospělých Čechů si životem nese nehezkou vzpomínku na pobyt ve školním zařízení. Vzdělávání je pro nás často něčím, čím je třeba projít hlavně kvůli papíru, případně aby byla rodina spokojena. Samotné vzpomínky na vzdělávací proces jsou mnohdy nepříjemné, pokud se zrovna netýkají veselého studentského života. Učitel je brán nikoli jako partner ve vzdělávání, ale spíše jako policajt, snažící se nemilosrdně odhalit naše slabá místa a následně trestat.

 Dům zahraniční spolupráce, 23.01.2017, 19:57

REPORTÁŽ: Robot vs. člověk

Dne 23. 11. 2016 se pod záštitou Hospodářských novin konala konference na téma Práce 4.0 - Robot vs. Člověk. Společným jmenovatelem byla masivní digitalizace výroby, která transformuje poměry na zaměstnaneckém trhu po celém světě, včetně České republiky. Organizace i jednotlivci musí být připraveni na tyto změny. Nejedná se zde jen o znalost robotů či nejmodernějších technologií, ale zejména jde člověka a jeho myšlení, motivaci a postoje, které musí být schopen v budoucnosti změnit dle toho, jak se bude měnit pracovní trh a jaké nároky budou kladeny na pracovníky, zejména na jejich znalosti a dovednosti. Klíčovou komponentou se stává proces učení (se) a podpoření systému celoživotního vzdělávání. V České republice se v rámci tripartity řeší agenda 4.0, tj. to jak zvládat budoucí výzvy na pracovním trhu, aby nenastal velký propad zaměstnanosti. Práce mění svůj význam, který měla v minulosti, a apel je kromě celoživotního vzdělávání kladen i na podporu mobility zaměstnanců, kybernetickou bezpečnost a budování sítí.

 Education, s.r.o., 01.12.2016, 10:46