Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

Lidé jsou největším kapitálem firmy a umění s lidmi správně pracovat je prvním krokem k úspěchu vašeho podnikání.

V této rubrice se dočtete o tom, co na lidi platí :-) Konkrétně články z oblasti:

  • personálního plánování,
  • analýz práce,
  • získávání a výběru pracovníků,
  • kariérního růstu,
  • hodnocení pracovníků,
  • motivace pracovníků,
  • odměňování pracovníků,
  • zajištění dobrých pracovních vztahů
  • a dalších trendových témat (např. outplacement, leadership, engagement)

Vzdělávací společnosti vás ve svých článcích informují o kurzech a zásadních konferencích pro personalisty, HR specialisty a manažery lidských zdrojů firem, podniků či úřadů.

Pro HR profesionály jsou také klíčové různé certifikace a systematicky řízený odborný růst. Proto v této rubrice najdete i články prezentující nejen aktuální poznatky dotýkající se know-how personalistů, ale i informace o trendech v jejich vzdělávání.

Více...

Událost roku: HR Summit 2017 se blíží!

Personalistickým ufňukánkům odzvonilo. Alespoň si to myslí Šárka Fričová, zakladatelka firmy BeeMedia s.r.o., která se s tímto faktem rozhodla pracovat na B2B platformě. Rozhodla se tuto mylnou myšlenku vyvrátit a zásadní téma, nedostatku kvalifikovaných zaměstnanců, vyřešit jedním elegantním tahem, uspořádáním významné události a výsledkem je HR Summit 2017, který se koná 16. 5. 2017 v hotelu Cosmopolitan, v Praze 1.

 BeeConsulting, 05.04.2017, 14:45

CO ČÍST: Jak vybrat správného člověka na správné místo

Jak dobře připravit a vést výběrová řízení a assessment centra? Jakým způsobem se dá zjišťovat kreativita, spolehlivost, loajalita či různé kompetence? Co pomůže při rozhodování o povýšení či přijetí nového člověka? To vše a mnohé další se dozvíte v této knížce, která je určená zejména personalistům a manažerům. Ocení ji ale i uchazeči o zaměstnání.

 Grada Publishing, a.s., 30.01.2017, 9:04

Martin Dobeš: Vzdělávání 4.0 aneb jak se naučit mít rád školu

Většina dospělých Čechů si životem nese nehezkou vzpomínku na pobyt ve školním zařízení. Vzdělávání je pro nás často něčím, čím je třeba projít hlavně kvůli papíru, případně aby byla rodina spokojena. Samotné vzpomínky na vzdělávací proces jsou mnohdy nepříjemné, pokud se zrovna netýkají veselého studentského života. Učitel je brán nikoli jako partner ve vzdělávání, ale spíše jako policajt, snažící se nemilosrdně odhalit naše slabá místa a následně trestat.

 Dům zahraniční spolupráce, 23.01.2017, 19:57

REPORTÁŽ: Robot vs. člověk

Dne 23. 11. 2016 se pod záštitou Hospodářských novin konala konference na téma Práce 4.0 - Robot vs. Člověk. Společným jmenovatelem byla masivní digitalizace výroby, která transformuje poměry na zaměstnaneckém trhu po celém světě, včetně České republiky. Organizace i jednotlivci musí být připraveni na tyto změny. Nejedná se zde jen o znalost robotů či nejmodernějších technologií, ale zejména jde člověka a jeho myšlení, motivaci a postoje, které musí být schopen v budoucnosti změnit dle toho, jak se bude měnit pracovní trh a jaké nároky budou kladeny na pracovníky, zejména na jejich znalosti a dovednosti. Klíčovou komponentou se stává proces učení (se) a podpoření systému celoživotního vzdělávání. V České republice se v rámci tripartity řeší agenda 4.0, tj. to jak zvládat budoucí výzvy na pracovním trhu, aby nenastal velký propad zaměstnanosti. Práce mění svůj význam, který měla v minulosti, a apel je kromě celoživotního vzdělávání kladen i na podporu mobility zaměstnanců, kybernetickou bezpečnost a budování sítí.

 Education, s.r.o., 01.12.2016, 10:46

Tomáš Langer: O robotech a lidech

O vzdělávání se často mluví. Mezi politiky, šéfy ve firmách, v televizi. Podle nich vzdělávání na škole nestačí a lidé se musí učit i v dospělosti. Svět okolo se mění, práce se mění, technologií přibývá a informací je snad ještě více než hvězd na nebi. Jak se v tom všem vyznat a nezbláznit se? A jakou roli v tom může sehrát právě vzdělávání?

 Education, s.r.o., 22.11.2016, 9:05

Práce 4.0: Robot vs. člověk

Hospodářské noviny si Vás dovolují pozvat na odbornou konferenci, kde hlavními tématy bude aktuální problematika zaměstnanostiv souvislosti s nastupující čtvrtou průmyslovou revolucí.

 Mediální dům Economia, a.s., 08.11.2016, 11:34

Práce 4.0: Revoluce začala aneb Co zaznělo na téma 4. průmyslové revoluce

V pořadí již třetí Světová laboratoř začala exkluzivním videovstupem známého amerického lektora Stephena M. R. Coveyho. Hovořil v něm o důvěře jako o základním momentu, který ovlivní vše. „Když vzroste ve firmě důvěra, zvyšuje se tempo práce a snižují se náklady. Zároveň roste radost z práce a energie v týmu. Takových výsledků nedosáhnete žádným zvyšováním platu,“ uvedl. Připomněl tak, že v době, kdy se snažíme efektivizovat výkon pomocí robotů, na to můžeme jít také z jiné stránky.

 People Management Forum, 08.11.2016, 11:20

AKTUÁLNĚ.CZ: Stárnutí dramaticky změní Evropu. Výdaje na domácí péči rostou rychlejším tempem než na ústavy

Budeme čím dál více společností starých lidí. Tyká se to Česka stejně jako dalších evropských zemí. Stále většího okruhu lidí se budou týkat otázky ohledně toho, jak, kde a s kým prožijeme stáří. Před společnost to klade dlouhodobě řadu neznámých – ať už jde o sociální aktivity seniorů, rodinnou soudržnost, funkčnost důchodového zabezpečení, dostupnost zdravotní péče (zajišťované doma nebo v ústavních zařízeních) či růst státních výdajů.

 Education, s.r.o., 18.10.2016, 9:36