Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechouMultidimenzionální model úspěšného leadera - cesta k vyššímu smyslu, vizi, energii a k vlastní autenticitě

Obstát v dnešní zrychlené době plné změn a překotných inovací je výzvou nejen pro vrcholové manažery, ale pro každého z nás. Nemusíme být zrovna vedoucími pracovníky, abychom pocítili rostoucí tlak na schopnost rychle reagovat a přizpůsobit se podmínkám, které se den ode dne radikálně mění. Navíc zde stále platí lineární vztah mezi zvyšujícími se nároky plynoucími z pracovní pozice a mírou odpovědnosti, kterou na svých bedrech neseme.

 BANKOVNÍ AKADEMIE – Gymnázium a Střední odborná škola, a.s., 02.10.2017, 14:12

PEAK – Brain Training (recenze aplikace)

Snad je to tím, že je půl čtvrté v noci a já nemůžu spát a mozek mi běží naplno. Snad je to tím, že v uspěchané době často honíme termíny, které nám někdo zadal, a málo myslíme na sebe. V každém případě vám v první recenzi přináším aplikaci PEAK – Brain Training, která, jak už název napovídá, vám potrénuje mozek.

 Jan Složil, 22.08.2017, 16:25

ŠKOLIT ZAMĚSTNANCE NEBO NEŠKOLIT?

​ Čas od času majitelé firem a vedoucí pracovníci říkají, že se bojí trénovat a školit své vedoucí pracovníky a zaměstnance, protože ti pak mohou společnost opustit.

 Hubbardova akademie administrativy Praha, 14.08.2017, 16:42

7 kroků, jak zvýšit vaši resilienci (emoční a psychickou odolnost)

Co se stane, vhodíte-li hořící zápalku do volné krajiny? Pokud tou krajinou je orosená tráva lužního lesa, pravděpodobně – nic. Ale co když je krajina vyprahlá, žíznivá po dlouhém období sucha? Každý z nás zažívá chvíle, kdy se situace vyvíjejí jinak, než jsme si naplánovali, nebo představovali, jak by se měly dít. Pro mnoho z nás je obtížné smířit se s neúspěchem ve studiu či práci, sportu nebo lásce. Obzvláště když na životní zvraty, neúspěchy a selhání, reagujeme dle našich vlastních představ, příběhů a přesvědčení, které jsme si vytvořili již v dětství a které způsobují, že v dospělém životě nedokážeme něco přijmout či naopak se něčeho vzdát. V takových chvílích se země pod námi zatřese a my ztrácíme půdu pod nohama. Stáváme se tou vyprahlou krajinou, žízníme po uspokojení našich potřeb, přání a tužeb, které nepřichází a stačí malá jiskra….. BUM BÁC…..

 APAS – akademie osobního rozvoje, s.r.o., 19.04.2017, 10:38

Proběhla největší networkingová akce pro ženy v Evropě ​Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ

30 spíkrů, 360 účastníků páteční části konference, 60 mentorek a 2031 registrací na sobotní mentoringovou část. To jsou čísla osmého ročníku akce Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ, která proběhla 24. a 25. března v Clarion Congress Hotel Prague. Cílem této akce, kterou pořádá nezisková organizace Business & Professional Women CR, je diskutovat o tématech spojených s profesní realizací žen, o kterých se příliš nemluví.

 Business & Professional Women CR, 27.03.2017, 10:04

​EQUAL PAY DAY – ŽENY SOBĚ. Jediná konference svého druhu v České republice

Již 24. a 25. března 2017 proběhne v Clarion Congress Hotel Prague 8. ročník konference Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ, která je součástí celosvětové kampaně Equal Pay Day, kterou v roce 2009 zahájila mezinárodní federace žen Business & Professional Women International, jedna z nejvlivnějších ženských organizací na světě. Kampaň upozorňuje na platovou nerovnost mezi ženami a muži, jelikož ženy na srovnatelných pozicích vydělávají méně než muži. Česká republika je s rozdílem 22,5 % na jednom z posledních míst v Evropě. Dvoudenní konference ŽENY SOBĚ je největší pracovně zážitkovou konferencí v České republice. Na páteční část, jejímž poselstvím je naprostá nezbytnost změny v chování firem i žen samotných v oblasti rovných příležitostí navazuje sobotní praktická část – 60 žen českého byznysu bude předávat své zkušenosti ostatním ženám. Ženy pozitivně hodnotí tuto konferenci zejména z důvodu velmi rychlého posunu v osobním rozvoji.

 Business & Professional Women CR, 13.03.2017, 8:51

Už je to tu zas! Blíží se EQUAL PAY DAY – ŽENY SOBĚ

Ve dnech 24. a 25. března proběhne osmý ročník legendární konference Equal Pay Day – Ženy sobě, největší networkingová akce v České republice, kterou pořádá nezisková organizace Business & Professional Women. Uskuteční se v Praze v Clarion Congress Hotel Prague.

 Business & Professional Women CR, 16.01.2017, 11:52

CO ČÍST: 25 typů lidí - jak s nimi jednat, jak je vést a motivovat

Jak poznat a efektivně komunikovat s negativistou, popletou nebo arogantním člověkem? Třetí vydání oblíbené knížky přibližuje pět nových typů lidí: člověka podezíravého, upovídaného, přecitlivělého, konzervativního a příbuzného. Kniha je určena vedoucím pracovníkům, ale ocení ji všichni, kteří chtějí úspěšněji zvládat komunikaci a jednání s jinými lidmi.

 Grada Publishing, a.s., 15.12.2016, 14:37

Umění (sebe)poznání

Hluboké sebepoznání i opravdové poznání druhých lidí není snadnou záležitostí. Chce to odhodlání, otevřený nehodnotící přístup a respekt. Chce to také čas a trpělivost, věnovat se sám sobě. Bohužel to je to, co v dnešní době chybí. Lidé se často zaměřují na okolní svět, místo toho, aby pohlédli do svého nitra. To, že nejsou v kontaktu sami se sebou, však způsobuje nespokojenost, kdy si lidé vlastně ani neuvědomují, čím je tato nespokojenost způsobena. Cítí se nějak „rozmrzele“, „nepříjemně“, „nesví“, bývají „podráždění“, „nepřítomní“ či „úzkostní“. Takto vzniká nejen řada emocionálních poruch, ale i poruchy psychosomatické. Oboje z uvedeného pak lidé řeší skrze léky a odborníky, na které „hází“ zodpovědnost za svůj vlastní život.

 Institute of Applied Psychology, s.r.o., 15.12.2016, 14:24