Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

Žádní jiná oblast lidského poznání se nevyvíjí tak dynamicky jako sféra techniky, technologií, komunikací a IT...

V této rubrice najdete trendy ve vzdělávání zaměřeném na dosažení a udržení počítačové gramotnosti.

Nabídka kurzů a konferencí v oblasti informačních a komunikačních technologií je skutečně rozmanitá. Stále více jsou oblíbené e-learningové kurzy umožňující jejich uživatelům z pohodlí domova či kanceláře získat nezbytné dovednosti pro ovládání dnes již samozřejmých pracovních nástrojů pro všechna odvětví lidské činnosti.

V rubrice Informatika a technologie najdete informace o akreditovaných počítačových kurzech, aktuálních konferencích, stejně jako články o nejnovějších trendech ve vzdělávání v oblasti IT a zajímavosti ze světa IT vzdělávacích společností. Pozornost zaměřujeme na oblast firemního vzdělávání a získávání potřebných dovedností pro ovládání profesionálního softwaru od komunikačních až po specializované technické programy.

Vzdělávání v oblasti techniky jsme zařadili také do této kategorie, články se věnují především legislativním předpisům, které ovlivňují technické profese, například oblast elektrotechniky, chemie, strojírenství či dopravy.

Více...

Naši budoucnost ovlivňují nové technologie, proto se s nimi potřebujeme seznamovat

Veletrh Věda Výzkum Inovace je nejrychleji rostoucím veletrhem v ČR. Je jedinečnou a komplexní platformou, která umožňuje odborníkům, laické i poučené veřejnosti získat informace o současném technologickém vývoji, nových objevech a inovacích. V květnu 2018 se uskuteční třetí ročník veletrhu a podle rodící se skladby vystavovatelů i doprovodného programu je zřejmé, že to bude veletrh velmi zajímavý.

 VVVI s.r.o., 24.11.2017, 15:35

Elektronická identifikace – do roka a do dne

Dne 19. září 2017 se v Konferenčním centru hotelu Grandior uskuteční odborná konference eIDAS od teorie k praxi. Pořadatelem akce, konané pod záštitou náměstka ministra vnitra JUDr. Jaroslava Strouhala, je již tradičně společnost Exponet s.r.o. Konference si klade za cíl seznámit účastníky během jednoho dne s maximem informací o změnách, které do českého právního prostředí přináší  právní předpisy související s částí nařízení eIDAS týkající se elektronické identifikace (nabývá účinnosti 29. září 2018).

 Exponet s.r.o., 30.08.2017, 22:47

Cesta digitální inkluze

Protože vstupujeme do EPALE měsíce věnovanému digitálním technologiím a e-learningu, je na místě úvaha o různých inovačních a neobvyklých cestách, jak lze učení absolvovat online na počítači nebo mobilním zařízení nebo dokonce prostřednictvím zařízení pro virtuální realitu. Budeme mluvit o důsledcích pro pedagogiku a vzdělávání lektorů a učitelů, o interaktivních materiálech a zase se o něco přiblížíme zcela novému vzdělávacímu světu.

 Dům zahraniční spolupráce, 22.05.2017, 17:43

​Konference Fresh IT představí zásadní novinky z oblasti informačních technologií

Jaké změny čekají na správce a uživatele technologií Microsoft, Cisco a Linux? Společnost OKsystem a.s. pořádá již 3. ročník odborné konference pro všechny IT profesionály, zejména pak pro administrátory a databázové i síťové specialisty. Akce se koná v úterý 21. března 2017 v konferenčním sále OKsystem v Praze 4. Během jednoho dne získáte dokonalý přehled o aktuálním dění ve světě informačních technologií.

 OKsystem a.s., 08.02.2017, 8:52

Česko má svou Národní koalici pro digitální pracovní místa

​Zvýšit uplatnění lidí na pracovním trhu v oblasti IT má za cíl Česká národní koalice pro digitální pracovní místa, kterou nově zřídilo MŠMT. Včera byla v Bruselu tato koalice přijata mezi dalších 12 národních koalic Evropy. Česká republika tak patří k zemím, které ke Strategii digitálního zdělávání a digitalizaci přistupují aktivně.

 Education, s.r.o., 06.02.2017, 10:50

ZAJÍMAVOST: Mistrovství světa v záznamu a zpracování textů

Česká republika získala na posledním mistrovství světa v záznamu a zpracování textů v Budapešti více než polovinu všech medailí. Na přípravách se organizačně a metodicky podílelo zejména Interinfo ČR a Internetová škola ZAV, o výsledek se ovšem zasloužily hlavně desítky škol a jejich vyučujících. Mnohé pomohly zorganizovat pohárové soutěže pro různé věkové kategorie žáků či tréninková soustředění. Aby Česká republika mohla potvrdit svůj primát, nesmíme usnout na vavřínech. Jako přípravu pro příští šampionát (Berlín, červenec 2017) se nově nabízí možnost i bez cestování na soutěže prověřit talent a v případě úspěchu se ucházet o místo v širším výběru reprezentantů.

 ZAV, 25.02.2016, 10:01

Document Management Conference po roce opět v Praze

Již druhý ročník Document Management Conference se koná 21. dubna 2015 v Konferenčním centru City v Praze 4 za účasti významných firem poskytujících komplexní řešení právě v této oblasti. Hlavními tématy letošní konference jsou: budoucnost e-dokumentů v EU, správa a ukládání elektronických dokumentů, důvěryhodná archivace, automatizovaná kancelář, mobilní snímání, zpracování faktur a vytěžování dokumentů. Konferenci zahájí Karl Heinz Mosbach (CEO, ELO Digital Office GmbH), který…

 Exponet s.r.o., 13.04.2015, 11:38

6. ročník Cloud Computing Conference přinese novinky, praktické zkušenosti i právní souvislosti

6. ročník Cloud Computing Conference se uskuteční 11. listopadu 2014 v Konferenčním centru City v Praze 4. Tématy letošního ročníku jsou: cloudové služby dle nového občanského zákoníku, správa e-dokumentů v cloudu, unified communication as a service, amazon web services, konvergovaná infrastruktura datových center a příklady zákaznických implementací. Úvodní přednášky se ujme JUDr. Lukáš Jansa, který seznámí účastníky s nejčastějšími typy škod, které mohou vzniknout v rámci poskytování…

 Exponet s.r.o., 30.10.2014, 12:06