Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

Pestrá rubrika věnovaná například vzdělávání v logistice, cestovním ruchu či gastronomii.

O tom, jaké jsou novinky a trendy ve vzdělávání různých profesí se dočtete v článcích renomovaných českých a slovenských vzdělávacích společností.

Více...

Nevíte si rady se statistickou analýzou dat? Je čas to změnit.

Možná patříte k těm, koho statistika ani matematika nikdy nebavily. Rozhodli jste se proto věnovat oboru, kde jste předpokládali, že se takovým předmětům vyhnete (marketingu, sociologii, psychologii, medicíně apod.). Najednou ale zjišťujete, že ani zde se neobejdete bez analýzy dat. Ukazuje se, že nutně potřebujete porozumět alespoň základům statistiky, abyste mohli publikovat svoji práci v odborných časopisech, vytvářet pravidelné reporty pro vedení společnosti, realizovat menší výzkum ve svém oboru, vyhodnotit spokojenost zákazníků nebo provést jejich segmentaci. Možná ještě váháte a obáváte se, jestli to zvládnete. Zkuste tedy udělat první krok. Pokud nevíte, jak začít, rádi Vám pomůžeme.

 ACREA CR, spol. s r.o., 01.02.2017, 12:38

Analýza rozptylu – metoda nepostradatelná v analýze dat již téměř 100 let

Analýza rozptylu (analýza variance, ANOVA) patří mezi základní metody statistické analýzy dat. Své uplatnění nachází téměř ve všech oblastech aplikované statistiky. Umožňuje odhalit faktory, které ovlivňují chování určité číselné veličiny, posoudit míru jejich vlivu a provést detailní porovnání skupin. Ačkoliv uplynulo již téměř 100 let od okamžiku, kdy ji v roce 1918 poprvé představil Sir Ronald Fisher ve svém článku The Correlation Between Relatives on the Supposition of Mendelian Inheritance, stále zůstává jednou z nejoblíbenějších a nejčastěji užívaných statistických technik.

 ACREA CR, spol. s r.o., 16.01.2017, 21:03

Jak se připravit na práci v Průmyslu 4.0? Děti musíme učit měkkým dovednostem, shodují se odborníci

​V Praze se ve středu koná konference Práce 4.0. Odborníci na ní řeší, jak se změní pracovní trh během čtvrté průmyslové revoluce. Podle Carla Freye z britské Oxford Martin School v budoucnu přijdou o práci lidé, jejichž činnost je nahraditelná stroji. V návaznosti na průmyslovou revoluci naopak vzniknou tisíce nových pracovních míst ve výzkumu a vývoji, sdílené ekonomice nebo ve službách.

 Education, s.r.o., 24.11.2016, 21:45

Uskutečnil se III. ročník mezinárodní konference s názvem BEZPEČNOSTNÍ A KRIZOVÝ MANAGEMENT V REÁLNÉM PROSTŘEDÍ

Ve Slovenském domě v Praze se již třetím rokem konal III. ROČNÍK MEZINÁRODNÍ KONFERENCE: „BEZPEČNOSTNÍ A KRIZOVÝ MANAGEMENT V REÁLNÉM PROSTŘEDÍ“. Tu společnost EUROPEAN INSTITUTE OF SECURITY AND CRISIS MANAGEMENT zorganizovala u příležitosti oslavy vzniku samostatného Československého státu. Následný slavnostní program, který pokračoval v Lánech simultánní šachovou partií a večerní společenskou akcí ve Slovenském domě organizovala partnerská společnost společnosti European Institute ČSR – CZECHOSLOVAK REAL.

 Education, s.r.o., 01.11.2016, 9:30

TEXT MINING VÁM POMŮŽE ZÍSKAT UŽITEČNÉ INFORMACE Z TEXTU

Žijeme obklopeni elektronickými daty, která díky jejich objemu, rychlosti vytváření a různorodosti můžeme považovat za velká. Elektronická data ukrývají užitečnou informaci. Abychom ji mohli efektivně využít při rozhodování, je třeba ji cíleně z dat vytěžit. Dataminingové postupy používané k vytěžení užitečných informací z dat v databázích a datových souborech jsou již poměrně standardizované. Velké rezervy ale dosud máme při vytěžování informací z nestrukturovaných elektronických dat. Ta představují textové dokumenty, zvukové záznamy, obrázky a videa.

 ACREA CR, spol. s r.o., 15.09.2016, 8:52

Maturita přes internet - a proč ne?

Máte rádi svobodu? Chcete si svůj čas a život organizovat po svém? Chtete se stát součástí úspěšného e-learningového projektu? Studujte s námi. Škola SPEKTRUM nabízí moderní přístup ke studiu a naši maturanti dosahují ve státních maturitách úspěšnost přes 90%.

 Střední škola ekonomicko-podnikatelská SPEKTRUM Mladá Boleslav, 08.07.2016, 10:29

Šílení střelci, vandalismus a krádeže byly tématem konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2016

Konference byla volným pokračováním a navázáním na úspěšný projekt z roku 2015, který se setkal s mimořádným zájmem odborné veřejnosti, především z řad ředitelů škol všech stupňů. Cílem této konference bylo další rozšíření znalostí a seznámení zástupců škol a jejich zřizovatelů, pracovníků státní správy a samosprávy (kraje, města, obce) s možnostmi financování, normami, ale i technickými možnostmi a podmínkami při komplexním zabezpečení školských zařízení s ohledem na maximální možnou ochranu žáků, pedagogů i návštěvníků škol nejen před útoky tzv. šílených střelců, ale i před vandalismem nebo krádežemi. Tento cíl byl beze zbytku naplněn!

 MASCOTTE s.r.o., 03.06.2016, 11:35

Rekvalifikační kurz Lektor dalšího vzdělávání včetně autorizované zkoušky 11.4. - 27.5.2016

Chcete obdržet celostátně uznávané osvědčení o profesní kvalifikaci „Lektor dalšího vzdělávání“ (akreditováno MŠMT), aniž byste trávili několik let ve školních lavicích? Rekvalifikační kurz je určen všem, kteří chtějí získat znalosti, schopnosti a dovednosti pro práci lektora dalšího vzdělávání. Je vhodný pro manažery a vedoucí pracovníky, interní školitele ve firmách, pro osoby, které se již vzdělávací či poradenskou činností zabývají a také pro všechny ty, kteří chtějí předat své znalosti ostatním, ale nemají potřebnou odvahu, profesní kompetence a zkušenosti. V kurzu získáte potřebné pedagogické a prezentační dovednosti, seznámíte se s aktuálními didaktickými metodami výuky a naučíte se interaktivní formou řešit vzdělávací potřeby svých klientů.

 Středisko vzdělávání s.r.o., 06.04.2016, 13:19

​Řízení rizik v logistice začíná jejich poznáním

S velkým úspěchem a za obrovského zájmu pozvaných se v polovině února v jihomoravské Třešti uskutečnila odborná konference zaměřená na risk management v logistice. Konferenci společně uspořádaly pojišťovací společnost SATUM a vzdělávací společnost RELIANT. Konferenční sál Zámeckého hotelu v Třešti byl zcela zaplněn představiteli firem i logistickými odborníky z praxe a akademické sféry, kteří vyslechli řadu zajímavých i inspirativních přednášek a společně jednali o aktuálních rizicích v logistice a dopravě. Hlavním řečníkem konference byl Joel Sutherland, výkonný ředitel Supply Chain Management Institute na univerzitě v americkém San Diegu.

 Reliant s.r.o., 23.02.2016, 0:54

Výzva jménem obchodní jednání – v angličtině

Chystáte se expandovat na nový trh nebo hledáte zahraničního partnera, se kterým byste mohli spolupracovat? V tom případě potřebujete detailní znalost trhu, na který se chystáte vstoupit z hlediska konkurence, tržního potenciálu, legislativy, regulace, a nejen to. Potřebuje znalost jazyka, kterým budete se svým zahraničním protějškem hovořit a také znalost jistých nepsaných pravidel, která se v obchodním styku s danou zemí dodržují.

 Jazyková škola PRESTO, 13.11.2015, 11:18