Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

Rubrika věnovaná vzdělávání dospělých, dalšímu vzdělávání a firemnímu vzdělávání, jakož i jeho aktérům – zejména manažerům, metodikům a lektorům dalšího vzdělávání.

V této kategorii najdete řadu zajímavých a inspirativních článků pro rozvoj vzdělavatelů dospělých, a to především z oblasti přípravy, realizace a evaluace vzdělávání, kvality dalšího vzdělávání, metodických postupů, interaktivních technik a dalších témat z oboru dalšího vzdělávání.

Více...

Novinka z nakladatelství GRADA: ​Profesní poradenství

Profesní poradenství, autorka Dagmar Svobodová, 160 stran, cena: 259 Kč Učebnice vychází z poradenské intervence a supervize. Zaměřuje se především na faktory, které mají zásadní vliv na klienty poradenských služeb během jejich profesní kariéry. Přispívá k tvorbě poradenských nástrojů pro profesní poradenství, mentorování a koučování na trhu práce.

 Grada Publishing, a.s., 11.08.2015, 17:30

Hledáte kvalitní vzdělávání pro své zaměstnance? Pomohou desatera kvality

​Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR (AIVD ČR) jako největší profesní sdružení v dalším vzdělávání připravila a zveřejnila již před časem dva standardy kvality – Desatero kvalitního lektora a Desatero kvalitní vzdělávací instituce. Oba dokumenty jasným a transparentním způsobem nastavují parametry kvality v dalším vzdělávání.

 Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR, z.s., 03.08.2015, 10:33

Konference Národní cena kariérového poradenství

​Srdečně vás zveme na konferenci Národní cena kariérového poradenství, která je otevřená všem zájemcům o kariérové poradenství i široké veřejnosti. Na konferenci budou slavnostně oceněny vítězné příspěvky a také blíže prezentovány. V úvodu akce proběhne přehlídka všech soutěžních příspěvků, kdy je svým hlasem budete moci podpořit.

 Dům zahraniční spolupráce, 26.07.2015, 16:49

EPALE - Evropská platforma pro vzdělávání dospělých odstartovala!

Ve čtvrtek 21.5. 2015 se v pražském hotelu Duo konala konference ke spuštění nové evropské virtuální platformy EPALE, určené pro vytváření sítí profesionálů ve vzdělávání dospělých. Konference se uskutečnila měsíc a půl po první konferenci v Bruselu, na níž byl projekt vůbec poprvé v Evropě představen. Akci organizoval Dům zahraniční spolupráce, při kterém bylo zřízeno národní podpůrné středisko EPALE pro ČR.

 Dům zahraniční spolupráce, 23.06.2015, 12:14

Výzkum pracovní schopnosti: Starší Češi chtějí pracovat. Nemoci si příliš nepřipouštějí

První objektivní měření pracovní schopnosti zaměstnanců v České republice provedli v uplynulých měsících experti Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR, o.s. a Ústavu pedagogických věd Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Z pilotní studie vzešlo, že Češi jsou obecně stejně práce schopní jako lidé v Nizozemí nebo severských zemích. Data navíc vyvrací zažitý stereotyp, že Češi zneužívají lékařskou péči, aby se práci vyhnuli. Ukazuje se, že nemoci naopak spíš popírají. V doposud provedených měřeních pracovní schopnosti u zaměstnanců straších 50 ti let bylo zjištěno, že jejich zdravotní stav odpovídá jejich věku s průměrným počtem tří lékařem identifikovaných diagnóz, což je prakticky stejné jako v zemích, v nichž se měření pracovní schopnosti již řadu let realizuje. Neobvyklé je však to, že v našem výzkumu si samotní zaměstnanci připouštějí v průměru o jednu až dvě diagnózy méně.

 Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR, z.s., 18.06.2015, 17:52