Novinky z oblasti firemního vzdělávání pod jednou střechou

Rubrika věnovaná vzdělávání dospělých, dalšímu vzdělávání a firemnímu vzdělávání, jakož i jeho aktérům – zejména manažerům, metodikům a lektorům dalšího vzdělávání.

V této kategorii najdete řadu zajímavých a inspirativních článků pro rozvoj vzdělavatelů dospělých, a to především z oblasti přípravy, realizace a evaluace vzdělávání, kvality dalšího vzdělávání, metodických postupů, interaktivních technik a dalších témat z oboru dalšího vzdělávání.

Více...

Průzkum: firmám chybějí kvalitní absolventi

Pociťovaný nedostatek pracovníků v některých odvětvích se nezlepší, bojí se firmy. Francouzsko-česká obchodní komora oslovila malé a střední průmyslové firmy v průzkumu zaměřeném na technické vzdělávání. Většina firem zaměstnávajících absolventy odborných škol a učilišť naráží na jejich nedostatečnou připravenost.

 Education, s.r.o., 26.08.2015, 16:42

Premiér a ministryně školství jednali se SP ČR o technickém školství

Předseda vlády Bohuslav Sobotka a ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová dnes navštívili centrálu Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR). Tématem jejich setkání se členy vedení SP ČR v čele s jeho prezidentem Jaroslavem Hanákem byla podpora technického školství v ČR. Vláda podporuje aktivity Roku průmyslu a technického vzdělávání, který SP ČR vyhlásil na letošní rok, aby zlepšil podmínky pro těsnější spolupráci škol s firmami.

 Education, s.r.o., 26.08.2015, 16:32

NKÚ: Stáže ve firmách dosud stály miliardu korun, MPSV s nimi přesto v boji s nezaměstnaností zatím nepočítá

Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na poskytování, využití a kontrolu dotací pro tzv. národní projekty, které byly financovány z operačního programu "Vzdělávání pro konkurenceschopnost". Ke kontrole, která se vztahovala na roky 2007 až 2014, si vybral tři projekty za téměř 1,7 miliardy korun: "Stáže ve firmách - vzdělávání praxí", "Rozvoj a implementace Národní soustavy kvalifikací", "Klíče pro život - Rozvoj klíčových kompetencí v zájmovém a neformálním vzdělávání".

 Education, s.r.o., 23.08.2015, 19:33

Nejvýznamnější konference z oblasti HR a vzdělávání na 2. pololetí 2015 z portálu Edumenu.cz

Pracujete v oblasti HR, personalistiky, vzdělávání či managementu? Pak právě pro vás přinášíme přehled nejvýznamnějších konferencí z těchto oborů na 2. pololetí letošního roku. Detaily ke konferencím získáte na jejich webech. Doporučuji vám nastavit si službu AGENT na portálu Edumenu.cz. Už nemusíte hlídat termíny konferencí na různých webových stránkách. Stačí jen nastavit agenta, který vám pošle e-mail vždy, když se v nabídce objeví konference z vaší oblasti. Je to jednoduché a zcela bezplatné. Databázi konferencí najdete také v personálních softwarech společností VEMA, ELANOR, KS PROGRAM, RON SOFTWARE, NUGGET, KVASAR, PC HELP a nově také ORTEX.

 Education, s.r.o., 19.08.2015, 21:08

František Hroník o překonávání protiřečení ve vzdělávání

Na konferenci EPALE, tedy Elektronické platformy pro vzdělávání dospělých v Evropě, se svým příspěvkem vystoupil František Hroník, zkušený lektor a kouč, významný odborník v oblasti řízení lidských zdrojů a psychologie práce v České republice. Dříve než se stal ředitelem vlastní personálně poradenské společnosti agentury Motiv P, změnil svoji kariéru celkem čtyřikrát.

 Dům zahraniční spolupráce, 18.08.2015, 18:31

Novinka z nakladatelství GRADA: ​Profesní poradenství

Profesní poradenství, autorka Dagmar Svobodová, 160 stran, cena: 259 Kč Učebnice vychází z poradenské intervence a supervize. Zaměřuje se především na faktory, které mají zásadní vliv na klienty poradenských služeb během jejich profesní kariéry. Přispívá k tvorbě poradenských nástrojů pro profesní poradenství, mentorování a koučování na trhu práce.

 Grada Publishing, a.s., 11.08.2015, 17:30

Hledáte kvalitní vzdělávání pro své zaměstnance? Pomohou desatera kvality

​Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR (AIVD ČR) jako největší profesní sdružení v dalším vzdělávání připravila a zveřejnila již před časem dva standardy kvality – Desatero kvalitního lektora a Desatero kvalitní vzdělávací instituce. Oba dokumenty jasným a transparentním způsobem nastavují parametry kvality v dalším vzdělávání.

 Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR, z.s., 03.08.2015, 10:33

Konference Národní cena kariérového poradenství

​Srdečně vás zveme na konferenci Národní cena kariérového poradenství, která je otevřená všem zájemcům o kariérové poradenství i široké veřejnosti. Na konferenci budou slavnostně oceněny vítězné příspěvky a také blíže prezentovány. V úvodu akce proběhne přehlídka všech soutěžních příspěvků, kdy je svým hlasem budete moci podpořit.

 Dům zahraniční spolupráce, 26.07.2015, 16:49